SML PM Ilmahirvi ja -luodikko 14.3.2020 Myllykoskella

SML:n Pm Kilpailut Myllykoskella 14.3.2020

HIRVI 10 m

Sarja N50 ALKU LOPPU YHT
1. EILA VÄISÄNEN MYA 63 55 118

Sarja M
1.  JARI PELTOLA MYA 89 92 181
2.  TEEMU NISKANEN AEM 76 88 164

Sarja M50
1.  MAURI TAKALA AEM 77 89 166

Sarja M60
1.  AHTI HOVI TKE 80 78 158
2.  TAPIO SALONEN KUUSAAN RM 70 83 153
3.  AIMO TAIPALE MUUROLAN METS 76 68 144
4.  VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 65 72 137
5.  ESA AURALA MYA 68 67 135
6.  MATTI VENÄLÄINEN MYA 50 45 95

Sarja M70
1.  AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄ POHJ 82 82 164
2.  SEPPO VASARA ESA 79 83 162
3.  OSSI HEIKKILÄ MS-SPORT 84 75 159
4.  ANTERO PUHAKKA MYA 71 77 148
5.  OLLI NYMAN VILLIKKALA EM 58 67 125
6.  PAULI KÄHÖNEN MYA 64 55 119

Sarja M80
1.  AILO ESKOLA JAALAN MS 77 66 143

LUODIKKO 10 m

Sarja N50 ALKU LOPPU YHT
1.  EILA VÄISÄNEN MYA 90 92 182

Sarja M
1.  JARI PELTOLA MYA 96 89 185
2.  TEEMU NISKANEN AEM 84 86 170

Sarja M50
1.  MAURI TAKALA AEM 83 91 174

Sarja M60
1.  AHTI HOVI TKE 87 93 180
2.  ESA AURALA MYA 86 86 172
3.  VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 71 81 152
4.  TAPIO SALONEN KUUSAAN RM 73 73 146
5.  MATTI VENÄLÄINEN MYA 75 57 132
6.  AIMO TAIPALE MUUROLAN METS 56 66 122

Sarja M70
1.  AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄ POHJ 84 93 177
2.  OSSI HEIKKILÄ MS-SPORT 70 77 147
3.  SEPPO VASARA ESA 71 73 144
4.  PAULI KÄHÖNEN MYA 71 69 140
5.  ANTERO PUHAKKA MYA 59 66 125
6.  OLLI NYMAN VILLIKKALA EM 51 48 99

Sarja M70
1.  AILO ESKOLA JAALAN MS 82 50 132

Joukkue Tulokset

HIRVI
1. MYA 220 Pist
LUODIKKO
1. MYA 272 Pist

Maakunnallinen ilmahirvi 11.3.2020 Myllykoski

Maakunnalliset ilmahirvikilpailut Keltakangas 11.3.2020

Laji 10ls + 10ls
Sarja Nimi Seura                       10ls 10ls   Yht

M 1 Jari Peltola MyA                 89   92  =181 p

M50 1 Mauri Takala KuusA  88   87  =175

M60 1 Esa Aurala MyA           89   84  =173

Maakunnallinen ilmahirvi 19.2.2020 Myllykoskella

Myllykosken Ampujat r.y

Maakunnalliset ilmahirvikilpailut Keltakangas 19.2.2020

Laji 10ls + 10ls

Sarja Nimi Seura 10ls 10ls Yht

M 1 Jari Peltola MyA 89 89 178
2 Teemu Niskanen KuusA 85 88 173

M50 1 Mauri Takala KuusA 76 86 162

M60 1 Esa Aurala MyA 78 80 158
2 Tapio Salonen KuusA 75 73 148

SML:n 1. katsastus Myllykoskella 25.1.2020

1. SML:n Katsastus Myllykoski 25.1.2020

HIRVI 10 m

Sarja A ALKU LOPPU YHTEENSÄ
JARI PELTOLA MYA 96 89 =185
MAURI TAKALA AEM 87 88 =175
TEEMU NISKANEN AEM 76 90 =166

Sarja B
AHTI KIMMO TKE 87 71 =158
ESA AURALA MYA 74 79 =153
SANNA VIHOLAINEN MYA 67 83 =150
TAPIO SALONEN KUUSAAN RM 75 71 =146
VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 76 70 =146
ARI HÄMÄLÄINEN TKE 81 62 =143
MATTI VENÄLÄINEN MYA 38 =38

Sarja C
AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄ POHJ 83 83 =166
PAULI KÄHÖNEN MYA 71 63 =134
ANTERO PUHAKKA MYA 66 63 =129
JOUKO UOSUKAINEN SALO-ÄETSAARI 56 69 =125
OLLI NYMAN VILLIKKALA EM 64 52 =116

LUODIKKO 10m

Sarja A ALKU LOPPU YHT
JARI PELTOLA MYA 97 94 =191
MAURI TAKALA AEM 93 87 =180
TEEMU NISKANEN AEM 80 79 =159

Sarja B
AHTI HOVI TKE 92 84 =176
ESA AURALA MYA 83 87 =170
SANNA VIHOLAINEN MYA 80 81 =161
ARI HÄMÄLÄINEN TKE 84 76 =160
TAPIO SALONEN KUUSAAN RM 72 70 =142
MATTI VENÄLÄINEN MYA 61 65 =126
VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 46 =46

Sarja C
AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄ POHJ 79 80 =159
ANTERO PUHAKKA MYA 68 75 =143
JOUKO UOSUKAINEN SALO-ÄETSAARI 64 67 =131
OLLI NYMAN VILLIKKALA EM 61 49 =110
PAULI KÄHÖNEN MYA 41 =41

Maakunnallinen ilmahirvi 15.1.2020

Maakunnalliset ilmahirvikilpailut Keltakangas 15.1.2020
10ls + 10ls

Sarja Nimi Seura 10ls + 10ls Yhteensä

M 1 Jari Peltola MyA 91 90 =181
2 Teemu Niskanen KuusA 87 79 =166

M50 1 Mauri Takala KuusA 85 84 =169

M50 1 Esa Aurala MyA 76 88 =164
2 Tapio Salonen KuusA 82 69 =151
3 Matti Venäläinen MyA 74 74 =148
4 Markku Immonen KuusA 53 46 =99

SML:n 1. SM -katsastus 26.1.2019 Myllykoskella

1 KATSASTUS 26.1.2019
LUODIKKO
SARJA M
1 PELTOLA JARI MYA 92 94 186
4 NIKO HUOTARI MYA 88 82 170
3 JUKKA RANTALA MYA 74 89 163
2 TEEMU NISKANEN ANTTILAN EM 78 75 153
SARJA M-50
1 MAURI TAKALA ANTTILAN EM 89 84 173
4 AURALA ESA MYA 85 72 157
SARJA M-60
1 AHTI HOVI TKE 98 91 189
4 VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 93 75 168
2 ARI HÄMÄLÄINEN TKE 85 63 148
3 MATTI VENÄLÄIINEN MYA 61 63 124
SARJA M-70
1 AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄ POHJ 83 84 167
3 ANTERO PUHAKKA MYA 83 78 161
2 OSSI HEIKKILÄ MS SPORT 86 74 160
4 OLLI NYMAN VILLIKKALAN EM 67 74 141
SARJA M-80
1 AILO ESKOLA JAALAN MS 72 79 151
HIRVI
Nimi Seura Alku Loppu Yht
SARJA M
2 JARI PELTOLA MYA 90 87 177
3 JUKKA RANTALA MYA 81 81 162
4 NIKO HUOTARI MYA 69 80 149
1 TEEMU NISKANEN ANTTILAN EM 71 77 148
SARJA M-50
3 MAURI TAKALA ANTTILAN EM 83 88 171
4 ESA AURALA MYA 68 76 144
SARJA M-60
1 AHTI HOVI TKE 83 72 155
3 VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 76 68 144
2 ARI HÄMÄLÄINEN TKE 62 70 132
5 MATTI VENÄLÄINEN MYA 52 52
SARJA M-70
2 AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄ POHJ 66 77 143
3 ANTERO PUHAKKA MYA 65 70 135
4 OLLI NYMAN VILLIKKALAN EM 63 68 131
1 HEIKKILÄ OSSI MS SPORT 57 65 122
SARJA M-80
1 AILO ESKOLA JAALAN MS 74 74 148

Maakunnallinen pienoishirvi 20.6.2018 Hevosmäellä

 

Maakunnalliset pienoishirvikilpailut Hevosmäki 20.06.2018
20ls
Tulokset
Sarja Nimi Seura 10 ls 10 ls Yht
M 1 Jari Peltola MyA 93 94 187
2 Teemu Niskanen KuusA 91 80 171
M50 1 Mauri Takala KuusA 83 94 177
2 Esa Aurala MyA 79 72 151

SML:n 1. katsastus, luotilajit, 10.5.2018 Myllykoski

 

MYLLYKOSKEN AMPUJAT R.Y TULOKSET
SML:N 1. KATSASTUS 10.5.2018 MYLLYKOSKI
LUODIKKO
SARJA M Alku Loppu Yht
1 TIMO PYLSY ESA 95 77 172
2 PELTOLA JARI MYA 94 76 170
3 JARKKO PENTTILÄ JAALAN MS 81 82 163
4 TEEMU NISKANEN KUUSAAN RM 79 70 149
5 TOMMI HÄMÄLÄINEN TKE 72 66 138
SARJA M-50
1 MAURI TAKALA ANTTILAN EM 88 89 177
2 JOUNI TAKANEN LAPJÄRVEN SMY 87 81 168
3 MIKKO VÄRTÖ SALO-ÄMS 85 79 164
4 AURALA ESA MYA 79 79 158
5 ANTTI PENTTILÄ JAALAN MS 64 87 151
SARJA M-60
1 AHTI HOVI TKE 89 88 177
2 VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 85 67 152
3 ARI HÄMÄLÄINEN TKE 75 64 139
4 JOUKO UOSUKAINEN SALO-Ä MS 63 57 120
SARJA M-70
1 KIMMO AHTI MIEHIKKÄLÄ POHJOINEN 84 75 159
2 HEIKKILÄ OSSI MS SPORT 76 74 150
SARJA M-80
1 JUHANI LANKINEN KUUSAAN RM 72 50 122
2 LIPPO HEIKKINEN YLÄNUMMEN MY 33 17 50
3 AILO ESKOLA JAALAN MS 53 53
HIRVI
SARJA M20 Alku Loppu Yht
1 VILLE HEIKKILÄ MS KURRE 90 76 166
SARJA M
1 JARI PELTOLA MYA 94 89 183
2 TIMO PYLSY ESA 91 87 178
3 JARKKO PENTTILÄ JAALAN MS 89 79 168
4 TEEMU NISKANEN KUUSAAN RM 74 82 156
5 TOMMI HÄMÄLÄINEN TKE 89 66 155
6 JORMA HEIKKILÄ MS KURRE 76 66 142
SARJA M-50
1 JOUNI TAKANEN LAPJÄRVEN SMY 94 83 177
2 MAURI TAKALA ANTTILAN EM 90 86 176
3 JUSSI SUOKNUUTTI ESA 83 91 174
4 ANTTI PENTTILÄ JAALAN MS 85 79 164
5 MIKKO VÄRTÖ SALO-ÄMS 83 77 160
6 AURALA ESA MYA 82 70 152
SARJA M-60
1 AHTI HOVI TKE 95 84 179
2 ARI HÄMÄLÄINEN TKE 79 66 145
3 VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 65 65 130
4 JOUKO UOSUKAINEN SALO-Ä MS 50 68 118
SARJA M-70
1 KIMMO AHTI MIEHIKKÄLÄ POHJOINEN 81 75 156
2 HEIKKILÄ OSSI MS SPORT 69 74 143
3 OLLI NYMAN VILLIKKALAN EM 55 50 105
4 MARKKU TAPONEN HEINLAHDEN MY 50 50
SARJA M-80
1 AILO ESKOLA JAALAN MS 75 78 153
2 JUHANI LANKINEN KUUSAAN RM 76 69 145

Maakunnallien ilmahirven sarjakilpailu 19.2.2018

 

Myllykosken Ampujat r.y
Maakunnalliset ilmahirvikilpailut Keltakangas 19.2.2018
10ls + 10ls
Sarja Nimi Seura 10ls 10ls Yht
M 1 Teemu Niskanen KuusA 85 86 171
M50 1 Mauri Takala KuusA 92 87 179
2 Esa Aurala MyA 88 81 169
M60 1 Matti Venäläinen MyA 62 67 129

SML 2. katsastus 18.2.2018 Myllykoskella

 

LUODIKKO
SARJA N50
1 SIRKKA SAVUKARI VIROLAHDEN MS 87 86 173
2 EILA VÄISÄNEN MYA 77 65 142
SARJA M
1 PELTOLA JARI MYA 94 95 189
2 TIMO PYLSY ESA 88 90 178
4 TEEMU NISKANEN KUUSAAN RM 84 79 163
SARJA M-50
1 KARI-MATTI REIJOLA ESA 95 92 187
2 MIKKO VÄRTÖ SALO-ÄMS 88 95 183
3 MAURI TAKALA ANTTILAN EM 88 90 178
4 JUSSI SUOKNUUTI ESA 87 83 170
5 AURALA ESA MYA 83 85 168
SARJA M-60
1 AHTI HOVI TKE 89 94 183
2 SEPPO VASARA ESA 82 89 171
3 MATTI VENÄLÄIINEN MYA 88 79 167
4 ARI HÄMÄLÄINEN TKE 85 78 163
5 VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 83 77 160
6 JOUKO UOSUKAINEN SALO-Ä MS 79 66 145
7 MIKKO IMMONEN SSEM 29 0 29
SARJA M-70
1 AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄN POHJ 89 72 161 18
2 ANTERO PUHAKKA MYA 78 83 161 14
SARJA M-80
1 TAISTO NIKKU RAJAN ERÄ 66 72 138
2 AILO ESKOLA JAALAN MS 65 68 133
3 JUHANI LANKINEN KUUSAAN RM 66 62 128
HIRVI
Nimi Seura Alku Loppu Yht
SARJA N50
1 SIRKKA SAVUKARI VIROLAHDEN MS 81 84 165
2 EILA VÄISÄNEN MYA 73 84 157
SARJA M
1 JARI PELTOLA MYA 87 94 181
2 TIMO PYLSY ESA 89 86 175
3 JUKKA RANTALA MYA 69 92 161
4 TEEMU NISKANEN KUUSAAN RM 74 86 160
SARJA M-50
1 MIKKO VÄRTÖ SALO-ÄMS 92 84 176
2 JUSSI SUOKNUUTTI ESA 88 85 173
3 MAURI TAKALA ANTTILAN EM 83 87 170
4 KARI-MATTI REIJOLA ESA 81 86 167
5 AURALA ESA MYA 85 81 166
SARJA M-60
1 SEPPO VASARA ESA 84 80 164
2 ARI HÄMÄLÄINEN TKE 78 84 162
3 AHTI HOVI TKE 77 75 152
4 VEIJO PAKKANEN VIROLAHDEN MS 77 73 150
5 JOUKO UOSUKAINEN SALO-Ä MS 69 78 147
6 MATTI VENÄLÄINEN MYA 63 56 119
7 MARKKU IMMONEN SSEM 37 25 62
SARJA M-70
1 AHTI KIMMO MIEHIKKÄLÄ POHJ 85 73 158
2 ANTERO PUHAKKA MYA 68 67 135
SARJA M-80
1 TAISTO NIKKU RAJAN ERÄ 76 87 163
2 AILO ESKOLA JAALAN MS 81 68 149
3 JUHANI LANKINEN KUUSAAN RM 70 59 129