Ilma-aseiden Aluemestaruuskilpailut Kotkan Mussalossa 10.2.2019

Kaakkois-Suomen Ilma-aseiden Aluemestaruuskilpailu Ilmakivääri 10.02.19 Paikka: Mussalo, Kotka Järjestäjä: Myllykosken Ampujat
Seura Sarja Sarja 1 Sarja 2 Sarja 3 Sarja 4 Sarja 5 Sarja 6 Tulos Juha Haavisto KuusA M50 97,3 99,8 99,3 96,6 393,0 Pentti Meri MA M50 95,6 94,6 97,3 95,7 383,2 Simo Kuoppamäki KuusA M50 92,6 94,9 94,9 94,2 376,6 Pekka Hulkkonen ESA M50 90,4 92,1 95,2 85,3 363,0
Pekka Valtonen ESA Y70 97,8 94,4 98,2 95,8 386,2 Martti Syrjäoja ESA Y70 84,0 90,4 93,8 89,1 357,3 Sakari Ahola KuusA Y70 86,3 87,9 83,1 80,2 337,5
Sirkka Savukari ESA N50 100,1 97,9 94,0 93,0 385,0
Eila Väisänen MyA N60 96,7 97,7 96,0 96,1 386,5
Ismo Kärmeniemi ESA M60 96,3 91,2 90,5 96,2 374,2 Jarmo Järvelä KuusA M60 91,7 96,2 93,6 91,7 373,2 Jorma Kuivanen ESA M60 92,5 91,4 91,2 87 362,1 Jouko Valtonen KuusA M60 90,8 91,5 88,6 88,3 359,2 Matti Venäläinen MyA M60 86,7 89,9 80,5 86,7 343,8
Mika Piipponen KuusA M 100,7 103,2 102,9 101,2 100,0 99,4 607,4 Jouni Jokinen MyA M 97,9 101,1 101,1 99,3 99,7 95,7 594,8 Petri Tupakka ESA M 90,9 95,1 98,6 96,0 93,0 96,0 569,6
Viivi Kemppi MyA N18 103,5 102,9 102,6 103,0 103,1 103,3 618,4 Essi Heiskanen PiekSa N18 102,2 104,2 103,8 101,5 101,7 103,1 616,5 Salla Torniainen KuusA N18 98,5 98,3 96,1 95,9 98,9 99,9 587,6
Arttu Lång MyA M18 100,8 99,0 100,1 98,2 94,8 98,8 591,7
Yhteenveto
Sivu 2
Kaakkois-Suomen Ilma-aseiden Aluemestaruuskilpailu Ilmakivääri 10.02.19 Mussalo, Kotka Seura Sarja Sarja 1 Sarja 2 Sarja 3 Sarja 4 Sarja 5 Sarja 6 Tulos
Jonna Mauno KuusA N20 101,3 99,7 104,1 99,3 101,8 98,8 605,0 Susanna Petäjäsaari MyA N20 100,4 98,7 99,4 100,5 100,7 97,7 597,4
Pyry Leppälä KuusA M20 94,7 93,2 95,8 87,6 91,0 95,0 557,3
Tea Sikanen PiekSa N 99,7 101,2 101,2 98,9 102,1 104,0 607,1 Suvi Petäjäsaari MyA N 99,9 97,8 100,0 100,2 98,3 102,6 598,8
Emmi Lähteenmäki Hahlo N16 98,2 100,1 100,6 103,6 402,5 Pinja Tapio KuusA N16 102,3 99,8 100,4 99,6 402,1 Aino Nenonen Hahlo N16 100,9 99,7 101,0 98,8 400,4 Sonja Myllys Hahlo N16 95,8 99,8 95,9 92,4 383,9
Lauri Tylli KuusA M16 98,7 94,1 101,4 98,6 392,8 Eemil Nykänen KuusA M16 100,5 97,3 94,5 97,5 389,8 Samuli Vainikka KuusA M16 95,6 97,6 96,1 89,8 379,1 Eetu Rissanen HAS M16 95,3 93,5 91,7 94,6 375,1 Joonatan Rantala KuusA M16 94,3 93,2 90,8 81,6 359,9 Kaapo Jäppinen KuusA M16 90,0 90,7 86,2 89,8 356,7
Yhteenveto
Sivu 3
Kaakkois-Suomen Ilma-aseiden Aluemestaruuskilpailu Ilmakivääri 10.02.19 Mussalo, Kotka
Sarja Y50 Seura Sarja Tulos Sarja Y20 Seura Sarja Tulos Myllys Sonja Hahlo N16 383,9 Haavisto Juha KuusA M50 393,0 Nenonen Aino Hahlo N16 400,4 Kuoppamäki Simo KuusA M50 376,6 Lähteenmäki Emmi Hahlo N16 402,5 Järvelä Jarmo KuusA M60 373,2 Yhteensä Yhteensä
Kärmeniemi Ismo ESA M60 374,2 Valtonen Pekka ESA M60 386,2 Syrjäoja Martti ESA Y70 357,3 Yhteensä Sarja Y20 Seura Sarja Tulos Kemppi Viivi MyA N18 618,4 Lång Arttu MyA M18 591,7 Petäjäsaari Susanna MyA N20 598,8 Yhteensä Sarja Y16 Seura Sarja Tulos Tapio Pinja KuusA 1 N16 402,1 Nykänen Eemil KuusA 1 M16 389,8 Vainikka Samuli KuusA 1 M16 379,1 Yhteensä
Rantanen Joonatan KuusA 2 M16 359,9 Jäppinen Kaapo KuusA 2 M16 356,7 Tylli Lauri KuusA 2 M16 392,8 Yhteensä Sarja Y Seura Sarja Tulos Piipponen Mika KuusA M 607,4 Torniainen Salla KuusA N18 587,6 Mauno Jonna KuusA N20 605,0 Yhteensä

AM ilmakivääri joukkueet 11.2.2018 Kotkan Mussalo

Kaakkois-Suomen aluemestaruuskilpailut
Mussalon ilma-aserata 10. – 11.02.2018

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 12HT
1. Myllykosken Ampujat 557
Niki Myllylä 180, Ursula Finne 193, Silja Petäjäsaari 184

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 14HT
1. Kuusankosken Ampujat 890
Pinja Tapio 300, Joonas Oksanen 293, Eemil Nykänen 297
2. Myllykosken Ampujat 889
Iiris Finne 296, Topi Juonoja 296, Aatu Suo 297

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 14VT
1. Simpeleen Hahlo 834
Sonja Myllys 276, Emmi Lähteenmäki 282, Aino Nenonen 276

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N
JSE 1172 JA/15.2.2003 Joensuu
1. Myllykosken Ampujat 1098
Eila Väisänen 380, Suvi Petäjäsaari 380, Tiina Monto 338

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N16
1. Simpeleen Hahlo 1099
Emmi Lähteenmäki 367, Sonja Myllys 356, Aino Nenonen 376

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N20
JSE 1155 V-SA/11.1.2003 Kankaanpää
1. Myllykosken Ampujat 1153
Suvi Petäjäsaari 381, Viivi Kemppi 398, Susanna Petäjäsaari 374

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y
JSE 1774 KAS/8.2.2003 Orimattila
1. Kuusankosken Ampujat 1716
Mika Piipponen 580, Juho Katajamaa 583, Pyry Leppälä 553

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y50
1. Myllykosken Ampujat 1110
Eila Väisänen 371, Tiina Ylä-Outinen 376, Mikko Mattila 363
2. Kuusankosken Ampujat 1097
Simo Kuoppamäki 360, Juha Haavisto 367, Jarmo Järvelä 370
3. Etelä-Saimaan Ampujat 1096
Pekka Valtonen 370, Sirkka Savukari 367, Ismo Kärmeniemi 359

AM ilmakivääri 11.2.2018 Kotkan Mussalo

Kaakkois-Suomen aluemestaruuskilpailut
Mussalon ilma-aserata 10. – 11.02.2018

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 10IT
1. Silja Petäjäsaari MyA 95 91 186

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 12HT
1. Ursula Finne MyA 96 97 193
2. Kaapo Jäppinen KuusA 94 97 191
3. Eino Mannonen KuusA 94 91 185
4. Silja Petäjäsaari MyA 94 90 184
5. Niki Myllylä MyA 91 89 180

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 12VT
1. Sonja Nenonen Hahlo 90 89 179

10m Ilmakivääri 30 ls, sarja 14HT
1. Pinja Tapio KuusA 100 100 100 300
2. Eemil Nykänen KuusA 100 98 99 297 24x
3. Aatu Suo MyA 98 99 100 297 22x
4. Topi Juonoja MyA 97 99 100 296 24x
5. Iiris Finne MyA 99 99 98 296 17x
6. Joonas Oksanen KuusA 96 98 99 293
7. Samuli Vainikka KuusA 95 96 96 287

10m Ilmakivääri 30 ls, sarja 14VT
1. Emmi Lähteenmäki Hahlo 95 97 90 282
2. Sonja Myllys Hahlo 92 91 93 276 7x
3. Aino Nenonen Hahlo 92 92 92 276 7x
4. Pinja Tapio KuusA 90 88 90 268
5. Siiri Petäjäsaari MyA 94 82 83 259
6. Jesse Virola KuusA 68 64 69 201

10m Ilmakivääri 60 ls, sarja M
1. Taneli Ripatti MA 95 99 96 97 99 100 586
2. Juho Katajamaa KuusA 95 96 100 98 96 98 583
3. Mika Piipponen KuusA 97 96 97 97 95 98 580
4. Jouni Jokinen MyA 97 97 96 96 96 97 579
5. Petri Tupakka ESA 89 92 94 90 91 91 547

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja M16
1. Markus Suortti HAS 97 97 92 94 380
2. Arttu Lång MyA 94 92 92 93 371
3. Joonatan Rantala KuusA 84 85 79 75 323

10m Ilmakivääri 60 ls, sarja M20
1. Rasmus Nironen MyA 91 96 98 96 91 93 565

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja M50
1. Pentti Meri MA 96 93 88 93 370
2. Juha Haavisto KuusA 91 95 89 92 367
3. Simo Kuoppamäki KuusA 90 90 93 87 360
4. Jouko Valtonen KuusA 84 90 87 90 351

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja M60
1. Jarmo Järvelä KuusA 95 92 92 91 370
2. Mikko Mattila MyA 94 90 84 95 363
3. Ismo Kärmeniemi ESA 84 91 90 94 359
4. Matti Venäläinen MyA 91 88 90 85 354

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N
SE 398 Viivi Koivu/MyA/5.2.2005 Orimattila
1. Annika Sihvonen SMAS 100 100 100 99 399 AE
2. Essi Heiskanen PiekSA 98 97 100 98 393
3. Suvi Petäjäsaari MyA 94 97 95 94 380 13x
4. Eila Väisänen MyA 96 96 96 92 380 6x
5. Tiina Monto MyA 83 87 84 84 338

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N16
1. Aino Nenonen Hahlo 93 92 95 96 376
2. Emmi Lähteenmäki Hahlo 91 91 90 95 367
3. Sonja Myllys Hahlo 91 89 88 88 356

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N18
1. Viivi Kemppi MyA 100 100 99 99 398 AE
2. Elina Bisi MA 96 93 98 98 385
3. Nea Valkonen HAS 96 93 96 98 383
4. Jonna Mauno KuusA 94 93 97 95 379
5. Susanna Petäjäsaari MyA 91 95 95 93 374
6. Salla Torniainen KuusA 90 91 94 91 366

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N20
SE 397 Hanna Pitkänen/KaA/2.2.2003 Pieksämäki
1. Suvi Petäjäsaari MyA 97 95 96 93 381

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N50

1. Tiina Ylä-Outinen MyA 90 94 96 96 376                                                                                                                                                 2. Eila Väisänen MyA 89 92 97 93 371                                                                                                                                                       3. Sirkka Savukari ESA 92 92 94 89 367

10m Ilmakivääri 60 ls, sarja Y18
1. Pyry Leppälä KuusA 94 90 92 95 92 90 553

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja Y70
1. Pekka Valtonen ESA 92 91 95 92 370
2. Sakari Ahola KuusA 86 86 85 88 345
3. Martti Syrjäoja ESA 87 85 80 87 339

AM 300 m Hälvälä 16.9.2017

300m ALUEMESTARUUSKILPAILUT, KAAKKOIS-SUOMI

HOLLOLA, HÄLVÄLÄ 16.09.2017

300m Kivääri 40 ls, makuu, sarja M50

1. Kari Pennanen KouMAS 98 99 100 99 396 AE

2. Juha Haavisto KuusA 100 92 93 95 380

3. Pentti Meri MA 86 91 95 96 368

300m Kivääri 40 ls, makuu, sarja M60

1. Jarmo Järvelä KuusA 92 96 93 94 375

300m Kivääri 40 ls, makuu, sarja N

1. Satu Korhola MA 95 97 90 99 381 AE

300m Kivääri 40 ls, makuu, sarja N50

1. Eila Väisänen MyA 91 90 89 93 363 AE

300m Kivääri 40 ls, makuu, sarja Y70

1. Martti Syrjäoja ESA 95 95 89 93 372

300m Kivääri 40 ls, makuu, sarja Y75

1. Markku Puhakainen MA 95 94 95 96 380 AE

2. Juhani Sipilä MA 0 DNF

300m kivääri 3×20 ls, sarja M50

1. Kari Pennanen KouMAS 98 99 95 90 97 98 577 AE

2. Juha Haavisto KuusA 100 92 85 91 91 91 550

300m kivääri 3×20 ls, sarja N

1. Satu Korhola MA 95 97 95 92 95 96 570 AE

300m kivääri 3×20 ls, sarja N50

1. Eila Väisänen MyA 91 90 61 65 84 86 477 AE

300m kivääri 3×20 ls, sarja Y70

1. Martti Syrjäoja ESA 95 95 65 67 88 92 502

300m kivääri 3×20 ls, sarja Y75

1. Markku Puhakainen MA 95 94 57 64 92 92 494 AE

300m Vakiokivääri 3×20 ls, sarja M50

1. Kari Pennanen KouMAS 98 97 195 98 99 197 90 89 179 571

2. Pentti Meri MA 81 89 170 83 91 174 68 72 140 484

3. Juha Haavisto KuusA 84 7 91 91 DNF

300m Vakiokivääri 3×20 ls, sarja Y70

1. Martti Syrjäoja ESA 78 84 162 91 86 177 66 62 128 467

300m Kivääri makuu joukkueet, sarja Y

1. Mikkelin Ampujat 1129 Satu Korhola 381, Pentti Meri 368, Markku Puhakainen 380

Pienoiskiväärin AM -kisat Mikkeli 2.9.2017

Kaakkois-Suomen alueen 50m kiväärin AM-kilpailu

Mikkeli 2.9.2017

Kyrönpellon ampumarata

50m Kivääri 3×20 ls sarja M50:

1) Hannu Yläoutinen MyA 550, 2) Juha Haavisto KuusA 536, 3) Jouko Valtonen KuusA 535, 4) Pentti Meri MA 529, 5) Jorma Kuivanen ESA 519.


50m Kivääri 3×20 ls sarja Y70:

1) Pekka Valtonen ESA 533, 2) Mauri Heino KAS 531, 3) Martti Syrjäoja ESA 514, 4) Markku Mäyränen PSA 509.


50m Kivääri 3×20 ls sarja N:

1) Emmi Hyrkäs Hahlo 577, 2) Satu Korhola MA 574.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N20:

1) Suvi Petäjäsaari MyA 564.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N50:

1) Eila Väisänen MyA 553, 2) Tiina Ylä-Outinen MyA 525.

50m Kivääri 3×20 ls joukkue, sarja Y50:

1) Myllykosken Ampujat 1628, 2) Kuusankosken Ampujat 1598, 3) Etelä-Saimaan Ampujat 1585.

50m Kivääri 3×20 ls sarja M60:

1) Ismo Kärmeniemi ESA 538, 2) Jarmo Järvelä KuusA 527.

50m Kivääri 3×40 ls sarja M:

1) Jouni Jokinen MyA 1137, 2) Matti Konttinen OMAS 1015.

50m Kivääri 3×40 ls sarja M20:

1) Mika Piipponen KuusA 1153.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M:

1) Jouni Jokinen MyA 582, 2) Matti Konttinen OMAS 530.

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja M16:

1) Severi Mauno MyA 359.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M20:

1) Mika Piipponen KuusA 590.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M50:

1) Pentti Meri MA 579, 2) Jouko Valtonen KuusA 576, 3) Jorma Kuivanen ESA 570 20x, 4) Juha Haavisto KuusA 570 19x.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y70:

1) Pekka Valtonen ESA 571, 2) Göran Labbas MyA 568, 3) Martti Syrjäoja ESA 566, 4) Mauri Heino KAS 561.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y75:

1) Markku Puhakainen MA 576.

50m Kivääri 20 ls, makuu sarja 10T:

1) Silja Petäjäsaari MyA 173.

50m Kivääri 20 ls, makuu sarja 12T:

1) Iiris Finne MyA 192, 2) Ursula Finne MyA 180, 3) Niki Myllylä MyA 170.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 12T:

1) Myllykosken Ampujat 542.

50m Kivääri 30 ls, makuu sarja 14T:

1) Santra Mauno MyA 288, 2) Mika Viljakainen MA 286, 3) Joel Palmgren MA 283, 4) Rasmus Finne MyA 281 13x, 5) Pinja Tapio KuusA 281 8x, 6) Sonja Myllys Hahlo 278, 7) Siiri Petäjäsaari MyA 273, 8) Otto Rahikainen MA 272, 9) Aino Nenonen Hahlo 266, 10) Emmi Lähteenmäki Hahlo 254.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 14T:

1) Myllykosken Ampujat 842, 2) Mikkelin Ampujat 841, 3) Simpeleen Hahlo 798.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N:

1) Emmi Hyrkäs Hahlo 594, 2) Iida Okkonen MA 584, 3) Satu Korhola MA 575, 4) Elina Bisi MA 574.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja N:

1) Mikkelin Ampujat 1733.

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja N16:

1) Vilma Huhtanen MyA 374, 2) Salla Torniainen KuusA 351.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N18:

1) Susanna Petäjäsaari MyA 561.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N20:

1) Suvi Petäjäsaari MyA 579.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N50:

1) Tiina Ylä-Outinen MyA 575, 2) Eila Väisänen MyA 566.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y50:

1) Etelä-Saimaan Ampujat 1738, 2) Myllykosken Ampujat 1709.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y:

1) Kuusankosken Ampujat 1745, 2) Myllykosken Ampujat 1722.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M60:

1) Olli Lehtimäki ESA 588, 2) Ismo Kärmeniemi ESA 580, 3) Jarmo Järvelä KuusA 579.

Ilma-aseiden AM -kilpailut Kotkassa 11.-12.2.2017

Kaakkois-Suomen Aluemestaruuskisat Kotkassa 11.-12.2.2017

Järjestäjä Kotkan Ampumaseura

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 10IT:

1) Silja Petäjäsaari MyA 179.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 12HT:

1) Iiris Finne MyA 195, 2) Lili Kemppi MyA 192, 3) Ursula Finne MyA 184, 4) Mikko Laitinen KuusA 177, 5) Emilia Virola KuusA 169.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 12VT:

1) Sonja Nenonen Hahlo 153, 2) Niki Myllylä MyA 102.

10m Ilmakivääri 30 ls sarja 14HT:

1) Lauri Tylli KuusA 300, 2) Rasmus Finne MyA 299, 3) Pinja Tapio KuusA 298 24x, 4) Santra Mauno MyA 298 21x, 5) Topi Juonoja MyA 297, 6) Aatu Suo KuusA 296, 7) Joonatan Rantala KuusA 295, 8) Joel Palmgren MA 293 20x, 9) Jesse Virola KuusA 293 18x, 10) Joonas Oksanen KuusA 292.

10m Ilmakivääri 30 ls sarja 14VT:

1) Vilma Huhtanen MyA 280, 2) Vertti Sipponen MA 267, 3) Emmi Lähteenmäki Hahlo 261, 4) Aino Nenonen Hahlo 259, 5) Siiri Petäjäsaari MyA 233, 6) Sonja Myllys Hahlo 219, 7) Elmeri Kuusisto MA 162, 8) Niki Myllylä MyA 149.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 8IT:

1) Eetu Peltola KuusA 190.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja M:

1) Juho Katajamaa KuusA 583 34x, 2) Olli Hall MA 583 31x, 3) Antti Puhakka HAS 583 30x, 4) Jouni Jokinen MyA 581, 5) Petri Tupakka ESA 552.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja M16:

1) Markus Suortti HAS 371, 2) Eetu Rissanen HAS 346, 3) Severi Mauno MyA 333.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja M20:

1) Roope Pohjoisaho KuusA 583, 2) Sami Heiskanen PiekSA 582, 3) Mika Piipponen KuusA 569, 4) Rasmus Nironen MyA 549.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja M50:

1) Juha Haavisto KuusA 364, 2) Jouko Valtonen KuusA 355, 3) Hannu Ylä-Outinen MyA 349, 4) Pentti Meri MA 345, 5) Pertti Sinkko MyA 336.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N:

1) Satu Korhola MA 384, 2) Tea Sikanen PiekSA 377 20x, 3) Niina Saarinen SMAS 377 13x, 4) Sirkka Savukari ESA 367, 5) Tiina Monto MyA 352.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N16:

1) Viivi Kemppi MyA 389, 2) Essi Heiskanen PiekSA 381, 3) Nea Valkonen HAS 379, 4) Pinja Tolonen PiekSA 367, 5) Salla Torniainen KuusA 339, 6) Santra Mauno MyA 319.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N18:

1) Sonja Siitonen Hahlo 383, 2) Nea Valkonen HAS 376, 3) Jonna Mauno KuusA 372, 4) Susanna Petäjäsaari MyA 369.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N20:

1) Armi Häkkinen KuusA 386, 2) Suvi Petäjäsaari MyA 382, 3) Niina Saarinen SMAS 372.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N50:

1) Sirkka Savukari ESA 368, 2) Eila Väisänen MyA 367, 3) Tiina Ylä-Outinen MyA 363.

10m Ilmakivääri joukkue, sarja Y16:

1) Haminan Ampumaseura 1096.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja Y18:

1) Mika Varjo MA 587, 2) Markus Suortti HAS 572, 3) Arttu Lång MyA 558, 4) Pyry Leppälä KuusA 493.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:

1) Mikko Mattila MyA 371, 2) Jarmo Järvelä KuusA 360, 3) Ismo Kärmeniemi ESA 359.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:

1) Pekka Valtonen ESA 363, 2) Mauri Heino KAS 328, 3) Martti Syrjäoja ESA 326.

10m Ilmapistooli 20 ls sarja 12VT:

1) Niko Piirainen KAS 150, 2) Emilia Virola KuusA 138.

10m Ilmapistooli 20 ls sarja 8IT:

1) Ella Piirainen KAS 165.

10m Ilmapistooli 60 ls sarja M:

1) Juha Valjus KAS 552, 2) Toni Piiparinen ESA 549, 3) Kari Eskola KuusA 545, 4) Antti Tylli KuusA 543, 5) Timo Tulokas KAS 532, 6) Matti Hellsten KAS 526, 7) Markku Koskivirta KAS 525, 8) Paavo Westman KuusA 523, 9) Antti Heikari KAS 490.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja M50:

1) Matti Hellsten KAS 367, 2) Juha Valjus KAS 366, 3) Timo Tulokas KAS 360, 4) Markku Koskivirta KAS 350, 5) Simo Järvi KAS 344.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N:

1) Kirsti Kaaro KAS 375, 2) Kati Turu KAS 359, 3) Kristina Baumgartner KAS 355, 4) Heli Mäkelä KuusA 350, 5) Anna Harju KAS 330.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N20:

1) Elina Ripatti MA 342.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N50:

1) Heli Mäkelä KuusA 362, 2) Minna Parkko KuusA 335, 3) Jaani Mäkelä KuusA 332, 4) Anu Heinikoski KAS 320.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:

1) Heikki Lipsanen JuvA 372, 2) Jouko Lehikoinen ESA 367, 3) Markku Rytkölä KuusA 365, 4) Jorma Mecklin JuvA 363, 5) Sauli Kosonen PSA 358, 6) Arvo Tuovila JuvA 350, 7) Kari Niemi KuusA 349, 8) Matti Saarainen KaHa 343, 9) Ilkka Toikka KouMAS 317.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y70:

1) Seppo Hallikainen KaHa 362 5x, 2) Hannu Seppä KAS 362 1x, 3) Jorma Åstbacka MA 352, 4) Paavo Westman KuusA 346, 5) Veikko Marttinen PiekSA 338, 6) Jouko Kaiho KAS 336, 7) Olavi Pulsa KuusA 316.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y75:

1) Rauno Kiri KAS 344, 2) Erkki Ström YVA 332, 3) Kalevi Leppäviita HAS 290.

Joukkueet
10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 12HT
1. Myllykosken Ampujat 571
Lili Kemppi 192, Ursula Finne 184, Iiris Finne 195

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 14HT
1. Myllykosken Ampujat 894
Santra Mauno 298, Topi Juonoja 297, Rasmus Finne 299
2. Kuusankosken Ampujat I 887 64x
Joonatan Rantala 295, Lauri Tylli 300, Joonas Oksanen 292
3. Kuusankosken Ampujat II 887 62x
Pinja Tapio 298, Jesse Virola 293, Aatu Suo 296

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 14VT
1. Hahlo 673
Emmi Lähteenmäki 261, Aino Nenonen 259, Sonja Nenonen 153
2. Myllykosken Ampujat 662
Niki Myllylä 149, Siiri Petäjäsaari 233, Vilma Huhtanen 280

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N
1. Pieksämäen Seudun Ampujat 1125
Pinja Tolonen 367, Tea Sikanen 377, Essi Heiskanen 381
2. Myllykosken Ampujat 1082
Eila Väisänen 367, Tiina Monto 352, Tiina Ylä-Outinen 363

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N20
1. Myllykosken Ampujat 1140
Susanna Petäjäsaari 369, Suvi Petäjäsaari 382, Viivi Kemppi 389
2. Kuusankosken Ampujat 1097
Armi Häkkinen 386, Jonna Mauno 372, Salla Torniainen 339

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y
1. Kuusankosken Ampujat 1735
Juho Katajamaa 583, Mika Piipponen 569, Roope Pohjoisaho 583
2. Myllykosken Ampujat 1688
Jouni Jokinen 581, Rasmus Nironen 549, Arttu Lång 558

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y16
1. Haminan Ampumaseura 1096
Markus Suortti 371, Nea Valkonen 379, Eetu Rissanen 346

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y50
1. Etelä-Saimaan Ampujat 1090
Sirkka Savukari 368, Pekka Valtonen 363, Ismo Kärmeniemi 359
2. Kuusankosken Ampujat 1079
Jouko Valtonen 355, Jarmo Järvelä 360, Juha Haavisto 364
3. Myllykosken Ampujat 1056
Mikko Mattila 371, Hannu Ylä-Outinen 349, Pertti Sinkko 336

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja N
1. Kotkan Ampumaseura 1089
Kirsti Kaaro 375, Kati Turu 359, Kristina Baumgartner 355

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja N50
1. Kuusankosken Ampujat 1029
Heli Mäkelä 362, Jaani Mäkelä 332, Minna Parkko 335

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja Y
1. Kuusankosken Ampujat 1611
Paavo Westman 523, Kari Eskola 545, Antti Tylli 543
2. Kotkan Ampumaseura 1610
Matti Hellsten 526, Timo Tulokas 532, Juha Valjus 552

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja Y50
1. Juvan Ampujat 1085
Heikki Lipsanen 372, Arvo Tuovila 350, Jorma Mecklin 363
2. Kotkan Ampumaseura I 1083
Markku Koskivirta 350, Matti Hellsten 367, Juha Valjus 366
3. Kotkan Ampumaseura II 1066
Hannu Seppä 362, Timo Tulokas 360, Rauno Kiri 344
4. Kuusankosken Ampujat 1060
Markku Rytkölä 365, Kari Niemi 349, Paavo Westman 346
5. Kotkan Ampumaseura III 1000
Simo Järvi 344, Jouko Kaiho 336, Anu Heinikoski 320
Kotkan


 

Liikkuva maaki 100 m AM kilp. 17.8.2016 Hevosmäki

Kaakkois-Suomen Aluemestaruuskilpailu
Myllykoski 17.07.2016

100m Liikkuva maali kertalaukaukset sarja N50

1.Sirkka Savukari ESA 80 73 153 83 79 162 315 AE

100m Liikkuva maali kertalaukaukset sarja M75

1. Taisto Nikku ESA 67 77 144 71 73 144 288

100m Liikkuva maali kertalaukaukset sarja Y70

1. Jorma Åsbacka MA 88 84 172 83 97 180 352 AE
2. Pauli Kähönen ESA 64 76 140 71 63 134 274

100m Liikkuva maali kertalaukaukset sarja Y60

1. Seppo Vasara ESA 70 81 151 72 72 144 295

100m Liikkuva maali kertalaukaukset sarja M50

1. Kari-Matti Reijola ESA 83 89 172 94 94 188 360
2. Jussi Suoknuuti ESA 92 90 182 89 88 177 359
3. Mauri Takala KuusA 95 86 181 86 88 174 355
4. Ari Karhu ESA 96 90 186 93 74 167 353

100m Liikkuva maali kertalaukaukset sarja M

1. Matti Hokkanen MA 87 89 176 92 93 185 361
2. Timo Pylsy ESA 90 93 183 84 92 176 359
3. Jari Peltola MyA 92 88 180 89 86 175 355

100m Liikkuva maali parilaukaukset sarja M75

1. Taisto Nikku ESA 59 71 130 69 68 137 267

100M Liikkuva maali parilaukaukset sarja Y70

1. Jorma ÅsbackaMA 53 62 115 50 70 120 235
2. Pauli Kähonen ESA 58 51 109 66 50 116 225

100m Liikkuva maali parilaukaukset sarja Y60

1. Seppo Vasara ESA 86 69 155 72 78 150 305

100m Liikkuva maali parilaukaukset sarja m50

1. Jussi Suoknuuti ESA 70 86 156 82 84 166 322                                                                                                                                     2. Ari Karhu ESA 78 73 151 68 84 152 303
3. Kari-Matti Reijola ESA 84 68 152 75 69 144 296

100m Liikkuva maali parilaukaukset sarja M

1. Timo Pylsy ESA 86 83 169 86 89 175 344                                                                                                                                             2. Jari Peltola MyA 86 69 155 77 85 162 317
3. Matti Hokkanen MA 75 68 143 64 84 148 291

Ilmakiväärin Aluemestaruuskisat Kouvola 7.2.2015

Kaakkois-Suomen Aluemestaruuskilpailu ilma-aseet

Kouvola 07. – 08.02.2015  (mukana vain sarjat, joissa MyA:lla edustajia)

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja M50

1. Jouko Valtonen KuusA 91 90 94 93 368

2. Mauri Takala KuusA 90 91 92 94 367

3. Hannu Yläoutinen KuusA 87 92 92 92 363 11x

4. Juha Haavisto KuusA 91 92 91 89 363 11x

5. Jorma Kuivanen ESA 90 91 85 88 354

6. Ari Karhu KuusA 88 91 85 86 350

7. Pertti Sinkko KuusA 94 82 85 88 349

8. Matti Venäläinen MyA 80 85 89 82 336

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N18

1. Armi Häkkinen KuusA 99 98 96 98 391 AE

2. Tiia Mauno KuusA 95 97 97 95 384

3. Suvi Petäjäsaari MyA 93 92 95 95 375

4. Emma Kanerva KuusA 92 94 90 88 364

5. Iida Okkonen MA 86 87 87 94 354

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N16

1. Jonna Mauno KuusA 97 96 97 94 384 AE

2. Sonja Siitonen Hahlo 96 93 96 97 382

3. Susanna Petäjäsaari MyA 94 96 96 93 379

4. Janika Miettinen KuusA 96 93 97 92 378

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N50

1. Eila Väisänen MyA 98 95 92 95 380

2. Sirkka Savukari ESA 95 92 95 96 378

3. Tiina Ylä-Outinen KuusA 94 88 91 92 365

4. Minna Parkko KuusA 90 89 91 90 360

10m Ilmakivääri 30 ls, sarja 14HT

1. Markus Suortti HAS 100 100 100 300

2. Essi Heiskanen PiekSA 100 99 99 298

3. Viivi Kemppi KuusA 98 100 99 297 väh. 2 pist.

4. Pinja Tolonen PiekSA 100 98 99 297 21

5. Arttu Lång KuusA 97 100 98 295

6. Nea Valkonen HAS 97 96 93 286

7. Severi Mauno KuusA 97 93 95 285

8. Niko Naumanen PiekSA 95 92 94 281

9. Eetu Mäkelä KuusA 91 90 87 268

10. Sakke Petäjäsaari MyA 82 81 87 250

11. Oskari Kankainen PiekSA 80 73 66 219 6.11.7.1.

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 10IT

1. Sonja Nenonen Hahlo 97 98 195

2. Sonja Myllys Hahlo 93 100 193 17

3. Siiri Petäjäsaari MyA 98 95 193 12

4. Eemil Valkama MA 95 96 191

5. Lilja Tolvanen PiekSA 95 94 189

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja Y60

1. Ismo Kärmeniemi ESA 94 94 94 94 376

2. Pekka Valtonen ESA 93 96 91 92 372

3. Mikko Mattila MyA 94 93 91 93 371

4. Jarmo Järvelä KuusA 91 92 92 94 369

5. Olli Lehtimäki ESA 92 92 91 89 364

6. Markku Mäyränen PSA 90 91 92 86 359

AM Pienoiskivääri 50 m Tyrri 5.9.2014

Aluemestaruuskilpailu 50 m pienoiskivääri

Tyrri Kouvola 06.09.2014

50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja Y60

1. Mikko Mattila MyA 100 99 100 99 100 99 =597 AE

2. Ismo Kärmeniemi ESA 99 97 98 98 97 97 =586

3. Olli Lehtimäki ESA 97 98 94 98 97 98 =582

4. Olavi Mynttinen MA 96 96 96 95 96 97 =576

5. Martti Syrjäoja ESA 94 93 96 93 99 98 =573

6. Göran Labbas MyA 93 97 96 96 93 95 =570

7. Sakari Ahola KuusA 96 93 95 97 93 92 =566

8. Pekka Valtonen ESA 96 92 91 92 95 95 =561

50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja N

1. Roosa Leinonen MyA 91 99 97 95 94 98 =574 (miinus kuusi (6) p.)

2. Heli Mäkelä KuusA 93 94 94 95 95 97 =568

50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja N50

1. Tiina Ylä-Outinen KuusA 96 93 94 92 93 95 =563

2. Eila Väisänen MyA 95 91 93 91 94 91 =555

50m Kivääri 40 ls, makuu, sarja N16

1. Jonna Mauno KuusA 98 98 97 99 =392 AE

2. Sonja Siitonen Hahlo 98 97 99 96 =390

3. Emmi Pekkanen KuusA 96 95 96 96 =383

4. Suvi Petäjäsaari MyA 91 95 97 94 =377

5. Janika Miettinen KuusA 93 93 95 93 =374

6. Emma Kanerva KuusA 95 92 91 94 =372

7. Susanna Petäjäsaari MyA 83 86 95 91 =355

50m Kivääri 20 ls, makuu, sarja 12T

1. Markus Suortti HAS 96 9=195

2. Mika Viljakainen MA 98 97 =195

3. Santra Mauno KuusA 96 98 =194

4. Essi Heiskanen PiekSA 97 97 =194

5. Sakke Petäjäsaari MyA 96 94 =190

6. Arttu Lång KuusA 94 95 =189

7. Joel Palmgren MA 96 92 =188

8. Viivi Kemppi KuusA 94 93 =187

Osall. 11

50m Kivääri 3×20 ls, sarja Y60

1. Mikko Mattila MyA 100 99 199 89 94 183 81 88 169 =551

2. Pekka Valtonen ESA 96 92 188 93 91 184 81 81 162 =534

3. Ismo Kärmeniemi ESA 99 97 196 92 86 178 69 83 152 =526

4. Sakari Ahola KuusA 96 93 189 83 91 174 81 72 153 =516

5. Martti Syrjäoja ESA 94 93 187 89 91 180 75 70 145 =512

 

50m Kivääri 3×20 ls, sarja N50

1. Eila Väisänen MyA 95 91 186 94 92 186 95 96 191 =563

50m Kivääri 3×20 ls, sarja Y60

1. Mikko Mattila MyA 100 99 199 89 94 183 81 88 169 =551

2. Pekka Valtonen ESA 96 92 188 93 91 184 81 81 162 =534

3. Ismo Kärmeniemi ESA 99 97 196 92 86 178 69 83 152 =526

4. Sakari Ahola KuusA 96 93 189 83 91 174 81 72 153 =516

Osall. 6.

50m Kivääri 3×20 ls, sarja N50

1. Eila Väisänen MyA 95 91 186 94 92 186 95 96 191 =563

50m Kivääri 3×20 ls, sarja N16

1. Suvi Petäjäsaari MyA 91 95 186 92 91 183 85 86 171 =540

2. Emmi Pekkanen KuusA 96 95 191 78 85 163 83 87 170 =524

3. Sonja Siitonen Hahlo 98 97 195 82 83 165 79 70 149 =509

50m Kivääri makuu joukkueet, sarja Y50

1. Etelä-Saimaan Ampujat 1741 Ismo Kärmeniemi 586, Martti Syrjäoja 573, Olli Lehtimäki 582

2. Myllykosken Ampujat 1722 Eila Väisänen 555, Mikko Mattila 597, Göran Labbas 570

3. Kuusankosken Ampujat 1714 Jarmo Järvelä 580, Jouko Valtonen 568, Sakari Ahola 566

4. Etelä-Saimaan Ampujat 2. 1710 Pekka Hulkkonen 574, Jorma Kuivanen 575, Pekka Valtonen

561

AM ilmakiv.3×20 ls Kuusankoski 8.2.2014

Kaakkois-Suomen AM 10m tukisarjat 10m kiv 3x20ls Kuusankoski 08.02.2014

10m kivääri 3x20ls, sarja N16

1. Suvi Petäjäsaari MyA 98 98 196 94 93 187 94 87 181 =564

10m kivääri 3x20ls, sarja Y60

1. Mikko Mattila MyA 100100 200 97 98 195 90 89 179 =574

2. Pekka Valtonen ESA 95 98 193 95 99 194 92 94 186 =573

3. Ismo Kärmeniemi ESA 99 98 197 96 96 192 89 91 180 =569

4. Sakari Ahola KuusA 95 97 192 96 92 188 87 90 177 =557

5. Martti Syrjäoja ESA 94100 194 92 91 183 88 87 175 =552

10m kivääri 3x20ls, sarja Y70

1. Pauli Kähönen MyA 99 98 197 99 94 193 88 87 175 =565


10m kivääri 3x20ls joukkueet, sarja Y

1. Kuusankosken Ampujat 1720 (Tiia Mauno 584, Ville Vaitinen 582, Mika Piipponen 554)

2. Myllykosken Ampujat 1703 (Suvi Petäjäsaari 564, Mikko Mattila 574, Pauli Kähönen 565)