Maakunnallinen pienoiskivääri Hevosmäellä 19.5.2022

Myllykosken Ampujat järjesti kesän ensimmäiset ulkoradan maakunnalliset pienoiskiväärin sarjakilpailut Hevosmäellä 19.5.2022.

Tulokset

Pienoiskivääri 60 ls makuu

Sarja Y60

  1. Mikko Mattila MyA              102,2+102,3+102,9+99,3+100,1+101,9   = 608,7 p
  2. Pertti Sinkko MyA               100,0+101,1+101,6+102,5+100,2+99,6   = 605,0
  3. Jouko Valtonen KuusA      99,0+98,0+101,2+98,7+97,7+100,8        = 595,4
  4. Eila Väisänen MyA               96,5+96,5+98,5+99,3+98,3+100,0         = 589,1

Pienoiskivääri 3×20 ls

Sarja Y60                                    Po     Ma   Py      Yht.

  1. Mikko Mattila MyA                185+195+158 = 538 p
  2. Pertti Sinkko MyA                 174+194+162  = 530

Pienoiskivääri 2×30 ls

Sarja Y75                                     Po    Ma           Yht.

  1. Mauri Heino KAS                   249+271        = 520 p

Vakuudeksi

Mikko Mattila

Myllykosken Ampujat r.y

Tuloskoonti ilmakivääri pysty, makuu ja asennot 2021

Ilmakivääri Ammuttu desimaa-leilla
Tuloskoonti maakunnalliset sarjakilpailut ilmakivääri v. 2021
Sarja/Nimi Seura 7.1.       Koti-rata 21.1. Koti-rata 4.2. Koti-rata 18.2. Koti-rata 4.3. Koti-rata 11.3. Koti-rata 25.3. MMK 14.10.  Ik MyA 21.10. KuusA 28.10. 3×20 KAS 4.11. Ik MyA 11.11. KAS 18.11. KuusA 25.11. Ik KuusA 2.12. KuusA 16.12. 3×20 KAS 3 parasta tulosta
8IT 20 ls
1. Minttu Myllylä MyA 179,6 187,2 187,9 185,8 179,0 560,9
12VT 20 ls
1. Jere Salonen MyA 163,2 149,6 155,8 468,6
Y16 40 ls
1. Siiri Petäjäsaari MyA 384,0 374,1 758,1
2. Eino Kurki KuusA 375,3 375,3
3. Niki Myllylä MyA 344,8 344,8
Y18 60 ls
1. Santra Mauno KuusA 588,8 570 1158,8
2. Pinja Tapio KuusA 607,9 607,9
Y 60 ls
1. Suvi Petäjäsaari MyA 598,9 595,5 607,2 1801,6
2. Samuli Vainikka KuusA 611,7 592,6 583,4 1787,7
3. Tiina Monto MyA 507,7 524,6 532,4 1564,7
4. Mika Piipponen KuusA 603,1 603,1
5. Susanna Petäjäsaari MyA 597,1 597,1
6. Tiina Ylä-Outinen KuusA 578,1 578,1
Y60 40 ls
1. Eila Väisänen MyA 398,7 399,1 394,3 392,5 393,0 1192,1
2. Mikko Mattila MyA 376,5 377,6 386,2 392,0 383,0 382,9 383,1 380,7 389,1 388,3 377,9 386,2 395,5 1176,6
3. Matti Venäläinen MyA 332,8 362,4 339,5 353,9 362,1 338,2 1078,4
4. Pertti Sinkko MyA 330,2 351,5 354,9 350,3 1056,7
5. Jouko Valtonen KuusA 389,9 399,1 789,0
6. Simo Kuoppamäki KuusA 386,2 386,2
Y60  40 ls
1. Pertti Sinkko MyA 626,9 626,9
2. Eila Väisänen MyA 624,6 624,6
3. Mikko Mattila MyA 621,4 621,4
3×20 ls
Y
1. Suvi Petäjäsaari MyA 604,2 604,2
Y60
1. Eila Väisänen MyA 583 596,5 1179,5
2. Mikko Mattila MyA 568 600,4 1168,4
3. Pertti Sinkko MyA 552 579,1 1131,1
2×30 ls
Y70
1. Olli Lehtimäki ESA 612,4 612,4
Y75
1. Mauri Heino KAS 576 600,9 1176,9
60 ls makuu
Y 60ls ma
1. Suvi Petäjäsaari MyA 626,3 626,3
Y60 60 lsma
1. Pertti Sinkko MyA 623,1 623,1
2. Mikko Mattila MyA 619,2 619,2
3. Eila Väisänen MyA 617,2 617,2
Y70 60ls ma
1. Olli Lehtimäki ESA 623,2 623,2
Y75 60 ls ma
1. Mauri Heino KAS 608,0 608,0
Osallistujia yhteensä 3 5 6 6 4 4 3 3 5 7 3 3 4 4 5 6 65

Tuloskoonti ilmapistoolin maakuntasarja 2021

Tuloskoonti ilmapistoolin sarjakilpailut 2021
Sarja/Nimi Seura 21.1. Koti-rata 18.2. Koti-rata 4.3. Koti-rata 11.3. Koti-rata 25.3. MMK 14.10. KAS ip, IOP 21.10. KuusA Ik Ip 4.11. KouMAS Ip 11.11. Ip/Ik, IOP KAS 18.11. Ik/Ip KuusA 25.11.Ik, Ip, IOP KAS 2.12. Ip/Ik KuusA 16.12. Ip KouMAS 3 parasta tulosta
Y 60 ls
1. Juha Valjus KAS 557 553 561 566 556 549 1684
2. Tatu Kemppi MyA 484 484
Y50 40 ls
1. Simo Järvi KAS 341 351 326 337 1029
2. Tapio Hyppönen KouMAS 360 360
3. Anu Heinikoski KAS 317 317
Y60 40 ls
1. Kari Niemi KuusA 342 347 347 1036
2. Eila Väisänen MyA 325 318 332 975
3. Ilkka Toikka KouMAS 337 331 306 974
4. Hannu Haimi KouMAS 316 336 652
5. Matti Takala KAS 361 361
6. Markku Hemmilä KouMAS 351 351
7. Jarmo Heinikoski KAS 305 305
Y70 40 ls
1. Matti Saarainen KaHa 342 342 346 343 1031
2. Jouko Kaiho HAS 322 319 336 321 979
3. V-P Muona KouMAS 298 317 615
Y75 40 ls
1. Hannu Seppä KAS 343 352 695
2. Olavi Pulsa KuusA 313 313
Osallistujia yhteensä 1 2 1 3 1 8 5 4 4 3 4 1 3 40

Maakunnallinen ilmapistooli 16.12.2021 Kouvola

Tulokset

Ilmapistooli

Y 60

1 Kari Niemi                       KuusA          87 88 87 85   347

2 Ilkka Toikka                    KouMAS      74 73 81 78   306

Y 70

1 V-P Muona                      KouMAS      76 79 84 78   317

Ilma-aseiden maakunnallinen sarjakilpailu 21.10.2021 Kuusankoski

Maakunnan sarjakilpailu ik/ip 21.10.2021  Puhjonmäki
ilmakivääri Y18
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 S5 S6 Tulos
1 Santra Mauno KuusA 96,3 94,8 96,2 93,9 96,5 92,3 570,0
ilmakivääri Y
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 S5 S6 Tulos
1 Samuli Vainikka KuusA 93,8 101,3 99,1 98,5 96,3 94,4 583,4
2 Tiina Ylä-Outinen KuusA 97,4 93,1 95,9 98,5 100,9 92,3 578,1
ilmakivääri Y60
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 Tulos
1 Jouko Valtonen KuusA 99,6 100,5 98,5 100,5 399,1
2 Mikko Mattila MyA 98,5 98,0 100,1 98,9 395,5
ilmapistooli Y
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 S5 S6 Tulos
1 Juha Valjus KAS 93 90 94 91 89 92 549

Tuloskoonti maakunnallinen ilmapistooli v.2021

Tuloskoonti ilmapistoolin sarjakilpailut 2021
Sarja/Nimi Seura 21.1. Kotirata 18.2. Kotirata 4.3. Kotirata 11.3. Kotirata 25.3. MMK 14.10. KAS ip, IOP 21.10. KuusA Ik Ip 4.11. KouMAS Ip 11.11. Ip/Ik, IOP KAS 18.11. Ik/Ip KuusA 25.11.Ik, Ip, IOP KAS 2.12. Ip/Ik KuusA 16.12. Ip KouMAS 3 parasta tulosta
Y16 40 ls
1. 0
Y18 40 ls
1. 0
Y20 40 ls
1. 0
2. 0
Y 60 ls
1. Juha Valjus KAS 557 553 561 556 1674
2. Tatu Kemppi MyA 484 484
3. 0
Y50 40 ls
1. Simo Järvi KAS 341 351 326 337 1029
2. Juha Valjus KAS 566 566
3. Tapio Hyppönen KouMAS 360 360
4. Anu Heinikoski KAS 317 317
Y60 40 ls
1. Eila Väisänen MyA 325 318 332 975
2. Kari Niemi KuusA 342 347 689
3. Ilkka Toikka KouMAS 337 331 668
4. Hannu Haimi KouMAS 316 336 652
5. Matti Takala KAS 361 361
6. Markku Hemmilä KouMAS 351 351
7. Jarmo Heinikoski KAS 305 305
Y70 40 ls
1. Matti Saarainen KaHa 342 342 346 343 1031
2. Jouko Kaiho HAS 322 319 336 321 979
3. V-P Muona KouMAS 298 298
Y75 40 ls
1. Hannu Seppä KAS 343 352 695
2. Olavi Pulsa KuusA 313 313
Osallistujia yhteensä 1 2 1 3 1 8 5 4 4 3 4 0 0 36

Tuloskoonti maakuntasarja ilmaolympia v.2021

ILMAOLYMPIAPISTOOLI 2021
Sarja/Nimi Seura 14.10. KAS ip, IOP 11.11. Ip/Ik, IOP KAS 25.11. Ip, IOP KAS 3 parasta tulosta
N
1. Anna Mankki KAS 504 504
2. 0
N50
1. Anu Heinikoski KAS 471 409 372 1252
2. 0
Y
1. 0
2. 0
Y50
1. 0
2. 0
Y60
1. Markku Koskivirta KAS 491 492 983
2. Matti Hellsten KouMAS 502 502
Y75
1. Hannu Seppä KAS 539 514 518 1571
2. 0
Osallistujia yhteensä 3 3 4 10

Ilmapistooli ja ilmaolympia maakuntasarja 25.11.2021 Kotka

Mussalon Ilma-asemarata 25.11.2021

Tulokset

10m Ilmapistooli 60 ls, sarja Y

  1. Juha Valjus KAS 96 89 95 93 91 92 556

10m Ilmapistooli 40 ls, sarja Y50

  1. Simo Järvi KAS 79 79 89 90 337

10m Ilmapistooli 40 ls, sarja Y60

  1. Matti Takala KAS 86 92 95 88 361

10m Ilmapistooli 40 ls, sarja Y70

  1. Matti Saarainen KaHa 84 84 85 90 343

Ilmaolympia, sarja Y60

  1. Matti Hellsten KouMAS 86 87 79 252 80 86 84 250 502
  2. Markku Koskivirta KAS 83 83 87 253 89 77 73 239 492

Ilmaolympia, sarja N50

  1. Anu Heinikoski KAS 77 74 35 186 74 66 46 186 372

Ilmaolympia, sarja Y75

  1. Hannu Seppä KAS 85 89 81 255 89 86 88 263 518

Tuloskoonti maakuntasarja pistooli 30+30 ls v.2021

Tuloskoonti maakunnalliset sarjakilpailut pistooli 30+30 ls v. 2021
Sij. Sarja/Nimi Seura 23.1.       KouMAS 6.5.       KuuSA 28.5. KouMAS 3.6. KuusA 8.6. InkA 10.6. KouMAS 1.7. KuusA 13.7. MMK KouMAS 20.7. MMK Isop KouMAS 27.7. InkA 5.8. KuusA 10.8. InkA 24.8. KouMAS 30.10.  KouMAS 24.11. KouMAS 3 parasta tulosta
Sarja M20 30+30 ls
1. Tuukka Tuominen KouMAS 494 514 523 526 532 504 1581
2. Riku Rantala KouMAS 286 374 359 295 1019
Sarja Y 30+30 ls
1. Kristina Baumgartner KAS 562 567 563 564 1694
2. Kari Eskola KuusA 520 528 546 553 1627
3. Marko Tapio KuusA 522 538 522 510 536 552 1626
4. Tatu Kemppi MyA 470 450 920
5. Tapani Kuisma KouMAS 504 504
Sarja Y50 30+30 ls
1. Tomi Nyman KouMAS 540 555 547 544 1646
2. Olli Paren KuusA 552 532 551 1635
3. Timo Tulokas InkA 535 533 539 550 532 521 1624
4. Tapio Hyppänen KouMAS 515 527 517 541 1585
5. Simo Järvi KAS 507 440 483 484 483 512 486 508 512 489 474 502 1532
6. Timo Putto KaHa 544 544 482 539 1508
7. Kari Tuominen KouMAS 495 471 483 474 463 484 446 1462
8. Petri Soisalo InkA 455 452 415 489 1396
9. Kari Johansson InkA 528 512 1040
10. Anssi Vainio KouMAS 280 445 725
11. Hannu Yläoutinen KuusA 522 522
12. Marko Tolvanen InkA 415 415
Sarja Y60 30+30 ls
1. Ari Hyvönen KuusA 535 553 552 548 543 530 560 559 547 1672
2. Ilkka Toikka KouMAS 495 497 491 490 469 508 1494
3. Harri Hallikas KuusA 485 505 990
4. Markku Hemmilä KouMAS 489 497 986
5. Matti Hellsten KouMAS 483 495 978
6. Kaarlo Heino InkA 528 528
7. Seppo Kansikas 517 517
8. Olavi Sinisalo InkA 480 480
Sarja Y70 30+30 ls
1. Matti Saarainen HAS 517 509 528 529 532 1589
2. Tapani Kuisma KouMAS 488 471 514 509 501 522 1519
3. Jouko Kaiho HAS 463 469 486 474 485 1445
4. V-P Muona KouMAS 499 496 995
Sarja Y75 30+30 ls
1. Hannu Seppä KAS 530 544 522 537 550 530 546 1640
2. Olavi Pulsa KuusA 481 471 494 490 488 506 491 493 1493
3. Risto Jaatinen KouMAS 279 265 544
Osallistujia yhteensä 8 4 11 9 6 12 8 20 12 6 7 9 8 6 10 136