Koonti Ilmapistoolin maakuntasarja 14.10.2021

Tuloskoonti ilmapistoolin sarjakilpailut 2021
Sarja/Nimi Seura 21.1. Kotirata 18.2. Kotirata 4.3. Kotirata 11.3. Kotirata 25.3. MMK 14.10. KAS ip, IOP 21.10. KuusA Ik Ip 4.11. KouMAS Ip 11.11. Ip/Ik, IOP KAS 18.11. Ik/Ip KuusA 25.11. Ip, IOP KAS 2.12. Ip/Ik KuusA 16.12. Ip KouMAS 3 parasta tulosta
N 40 ls
1. 0
2. 0
N50 40 ls
1. Anu Heinikoski KAS 317 317
2. 0
3. 0
Y 60 ls
1. Juha Valjus KAS 557 557
2. Tatu Kemppi MyA 484 484
3. 0
Y50 40 ls
1. Tapio Hyppönen KouMAS 360 360
2. Simo Järvi KAS 341 341
3. 0
Y60 40 ls
1. Eila Väisänen MyA 325 318 332 975
2. Ilkka Toikka KouMAS 337 331 668
3. Kari Niemi KuusA 342 342
4. Hannu Haimi KouMAS 316 316
5. Jarmo Heinikoski KAS 305 305
Y70 40 ls
1. Matti Saarainen KaHa 342 342
2. Jouko Kaiho HAS 322 322
3. 0
Y75 40 ls
1. Hannu Seppä KAS 343 343
Osallistujia yhteensä 1 2 1 3 1 7 0 0 0 0 0 0 0 15

Ilmapistoolin maakuntasarjan kilpailu 14.10.2021 Kotka

Mussalon Ilma-asemarata 14.10.2021

10 m Ilmapistooli 60 ls, sarja Y
1. Juha Valjus KAS 89 94 94 94 92 94 557
10m Ilmapistooli 40 ls, sarja Y50
1. Simo Järvi KAS 84 84 89 84 341
10m Ilmapistooli 40 ls, sarja Y60
1. Kari Niemi KuusA 79 86 87 90 342
2. Jarmo Heinikoski KAS 79 66 82 78 305
10m Ilmapistooli 40 ls, sarja Y70
1. Matti Saarainen KaHa 86 84 89 83 342
2. Jouko Kaiho HAS 79 82 82 79 322
10m Ilmapistooli 40 ls, sarja N50
1. Anu Heinikoski KAS 75 77 81 84 317
10m Ilmapistooli 40 ls, sarja Y75
1. Hannu Seppä KAS 81 87 89 86 343
Ilmaolympia, sarja Y60
1. Markku Koskivirta KAS 81 72 82 235 91 90 75 256 491
Ilmaolympia, sarja N50
1. Anu Heinikoski KAS 75 73 75 223 89 79 80 248 471
Ilmaolympia, sarja Y75
1. Hannu Seppä KAS 90 90 88 268 90 90 91 271 539

Koonti ilmaolympiapistooli 2021

ILMAOLYMPIAPISTOOLI 2021
Sarja/Nimi Seura 14.10. KAS ip, IOP 11.11. Ip/Ik, IOP KAS 25.11. Ip, IOP KAS 3 parasta tulosta
N
1. 0
2. 0
N50
1. Anu Heinikoski KAS 471 471
2. 0
Y
1. 0
2. 0
Y50
1. 0
2. 0
Y60
1. Markku Koskivirta KAS 491 491
2. 0
Y75
1. Hannu Seppä KAS 539 539
2. 0
Osallistujia yhteensä 3 0 0 3

Koonti maakuntasarja ilmakivääri 2021

Tuloskoonti maakunnalliset sarjakilpailut ilmakivääri v. 2021
Sarja/Nimi Seura 7.1.       Kotirata 21.1. Kotirata 4.2. Kotirata 18.2. Kotirata 4.3. Kotirata 11.3. Kotirata 25.3. MMK 14.10.  Ik MyA 21.10. KuusA 28.10. 3×20 KuusA 4.11. Ik MyA 11.11. KuusA 18.11. KuusA 25.11. Ik MyA 2.12. KuusA 16.12. 3×20 KuusA 3 parasta tulosta
8IT 20 ls
1. Minttu Myllylä MyA 179,6 187,2 187,9 185,8 179,0 560,9
2. 0
10IT 20 ls
1. 0
12HT 20 ls
1. 0
12VT 20 ls
1. Jere Salonen MyA 163,2 149,6 155,8 468,6
2. 0
14HT 30 ls
1. 0
N16 40 ls
1. Siiri Petäjäsaari MyA 384,0 374,1 758,1
2. 0
N18 60 ls
1. 0
N 60 ls
1. Tiina Monto MyA 507,7 524,6 532,4 1564,7
2. Suvi Petäjäsaari MyA 598,9 598,9
3. Susanna Petäjäsaari MyA 597,1 597,1
N50 40 ls
1. 0
M16 40 ls
1. Niki Myllylä MyA 344,8 344,8
2. 0
M18 60 ls
1. 0
M20 60 ls
1. 0
M 60 ls
1. 0
M50 40 ls
1. 0
Y60 40 ls
1. Eila Väisänen MyA 398,7 399,1 394,3 1192,1
2. Mikko Mattila MyA 376,5 377,6 386,2 392,0 383,0 382,9 383,1 380,7 1161,3
3. Matti Venäläinen MyA 332,8 362,4 339,5 353,9 362,1 1078,4
4. Pertti Sinkko MyA 330,2 351,5 681,7
Y70 40 ls
1. 0
Osallistujia yhteensä 3 5 6 6 4 4 3 3 0 0 0 0 0 0 0 0 34

Maakunnallinen ilmakiväärin sarjakilpailu 14.10.2021 Myllykoskella

Myllykosken Ampujat järjesti maakunnan ohjelman mukaiset ilmakiväärikilpailut 14.10.2021 Myllykosken sisäradalla Keltakankaalla.

Tulokset

Ilmakivääri 60 ls N –sarja

  1. Suvi Petäjäsaari MyA              97,4+97,0+99,9+101,4+101,8+100,9 =598,9 p 22X

Ilmakivääri 40 ls  Y60 –sarja

  1. Mikko Mattila MyA              92,6+97,5+94,9+95,7          = 380,7 p       8X
  2. Pertti Sinkko MyA                89,1+91,0+84,6+86,8          = 351,5 p       5 X

Vakuudeksi

Mikko Mattila

Myllykosken Ampujat r.y

Tuloskoonti maakuntasarja pienoiskivääri 2021

Tuloskoonti maakunnalliset sarjakilpailut pienoiskivääri makuu ja asennot v. 2021
Sarja/Nimi Seura 20.5 KuusA 27.5 KuusA 3.6. MyA 10.6 MyA 17.6 KuuSA 8.7     MyA 15.7 KuusA 29.7 MMK Tyrri 12.8 KuusA 3 parasta tulosta
Makuuasento
T12 20 ls
1. Eetu Peltola KuusA 202,1 198,1 284,9 291,6 778,6
T14 30 ls
1. Hilma Hyyrynen MyA 267,8 249,5 517,3
2. Eetu Peltola KuusA 269,8 269,8
Y16 40 ls
1. Kaapo Jäppinen KuusA 383,3 383,3
2. Nanna Hyyrynen MyA 370,8 370,8
Y18 60 ls
1. Santra Mauno KuusA 592,0 596,1 604,3 600,6 1801,0
2. Vertti Jauhiainen ESA 566,6 593,8 600,4 1760,8
Y
1. Mika Piipponen KuusA 612,5 604,0 613,8 1830,3
2. Samuli Vainikka KuusA 600,6 599,2 603,7 605,0 1809,3
3. Suvi Petäjäsaari MyA 599,8 608,4 1208,2
4. Tiina Ylä-Outinen KuusA 598,8 601,2 1200,0
5. Antti Puhakka KAS 617,9 617,9
6. Jonna Mauno KuusA 605,3 605,3
7. Kaapo Jäppinen KuusA 598,7 598,7
8. Vertti Jauhiainen ESA 588,6 588,6
9. Eino Kurki KuusA 578,3 578,3
Y50
1. Hannu Yläoutinen KuusA 607,4 611,4 613,6 1832,4
2. Tiina Ylä-Outinen KuusA 606,3 588,2 1194,5
3. Pentti Meri MA 602,3 602,3
4. Sakari Kukkonen KuusA 524,1 524,1
Y60
1. Mikko Mattila MyA 604,5 601,5 614,7 609,0 608,4 615,3 612,8 1842,8
2. Eila Väisänen MyA 605,8 595,1 600,8 1801,7
3. Pertti Sinkko MyA 586,2 593,7 600,6 591,8 602,5 1796,8
4. Jouko Valtonen KuusA 596,1 599,5 591,8 588,7 590,9 1787,4
5. Juha Suurnäkki KuusA 587,8 587,8
Y70
1. Olli Lehtimäki ESA 601,9 601,9
Y75
1. Sakari Ahola KuusA 591,8 582,3 585,2 600,2 1777,2
2. Mauri Heino KAS 594,0 586,0 594,7 1774,7
3. Kaj Ahlers OSU 577,4 577,4
4. Matti Perttilä OSU 534,7 534,7
Asentokilpailu
Y16 3×20 ls
1. Kaapo Jäppinen KuusA 526 526
Y18 3×20 ls
1. Vertti Jauhiainen ESA 499 504 1003
3. Pinja Tapio KuusA 555 555
2. Santra Mauno KuusA 523 523
Y 3×20 ls
1. Mika Piipponen KuusA 562 567 564 566 566 572 1705
2. Samuli Vainikka KuusA 559 555 559 525 557 554 1675
3. Antti Puhakka KAS 573 580 1153
4. Suvi Petäjäsaari MyA 568 568
Y50 3×20 ls
1. Hannu Yläoutinen KuusA 545 539 549 534 1633
2. Pentti Meri MA 537 537
Y60 3×20 ls
1. Mikko Mattila MyA 534 547 540 542 541 545 1634
2. Eila Väisänen MyA 558 554 1112
3. Jouko Valtonen KuusA 546 546
4. Tiina Ylä-Outinen KuusA 531 531
5. Pertti Sinkko MyA 512 512
6. Juha Suurnäkki KuusA 500 500
Y75 30+30 ls
1. Mauri Heino KAS 556 543 555 1654
2. Sakari Ahola KuusA 552 545 555 1652
Osallistujia yhteensä 9 10 6 8 11 7 17 24 21 113

Tuloskoonti maakuntasarja pistooli 30+30 ls maakuntasarja 2021

Tuloskoonti maakunnalliset sarjakilpailut pistooli 30+30 ls v. 2021
Sij. Sarja/Nimi Seura 23.1.       KouMAS 6.5.       KuuSA 28.5. KouMAS 3.6. KuusA 8.6. InkA 10.6. KouMAS 1.7. KuusA 13.7. MMK KouMAS 20.7. MMK Isop KouMAS 27.7. InkA 5.8. KuusA 10.8. InkA 24.8. KouMAS 13.11. KouMAS 3 parasta tulosta
Sarja M20 30+30 ls
1. Tuukka Tuominen KouMAS 494 514 523 526 532 1581
2. Riku Rantala KouMAS 286 374 359 1019
Sarja Y 30+30 ls
1. Kristina Baumgartner KAS 562 567 563 564 1694
2. Kari Eskola KuusA 520 528 546 553 1627
3. Marko Tapio KuusA 522 538 522 510 536 552 1626
4. Tatu Kemppi MyA 470 450 920
5. Tapani Kuisma KouMAS 504 504
Sarja Y50 30+30 ls
1. Tomi Nyman KouMAS 540 555 547 544 1646
2. Timo Tulokas InkA 535 533 539 550 532 521 1624
3. Tapio Hyppänen KouMAS 515 527 517 541 1585
4. Timo Putto KaHa 544 544 482 1570
5. Simo Järvi KAS 507 440 483 484 483 512 486 508 512 489 474 502 1532
6. Kari Tuominen KouMAS 495 471 483 474 463 484 1462
7. Petri Soisalo InkA 455 452 415 489 1396
8. Olli Paren KuusA 552 532 1084
9. Kari Johansson InkA 528 512 1040
10. Anssi Vainio KouMAS 280 445 725
11. Hannu Yläoutinen KuusA 522 522
Sarja Y60 30+30 ls
1. Ari Hyvönen KuusA 535 553 552 548 543 530 560 559 1672
2. Ilkka Toikka KouMAS 495 497 491 490 469 1483
3. Harri Hallikas KuusA 485 505 990
4. Seppo Kansikas 517 517
5. Markku Hemmilä KouMAS 489 489
6. Matti Hellsten KouMAS 483
Sarja Y70 30+30 ls
1. Matti Saarainen HAS 517 509 528 529 532 1589
2. Tapani Kuisma KouMAS 488 471 514 509 1511
3. Jouko Kaiho HAS 463 469 486 474 485 1445
4. V-P Muona KouMAS 499 499
Sarja Y75 30+30 ls
1. Hannu Seppä KAS 530 544 522 537 550 530 546 1640
2. Olavi Pulsa KuusA 481 471 494 490 488 506 491 493 1493
3. Risto Jaatinen KouMAS 279 279
Osallistujia yhteensä 8 4 11 9 6 12 8 20 12 6 7 9 8 120
Tummennetut tulokset ammuttu Isopistoolilla!

Tuloskoonti maakuntasarja vakiopistoolin sarjakilpailu 2021

Tuloskoonti maakunnalliset sarjakilpailut vakiopistooli 150s, 20s, 10 s v. 2021
Sij. Sarja/Nimi Seura     11.5. KuusA 27.5. KouMAS 15.6.       KuuSA 17.8. KuusA 3 parasta tulosta
Sarja M20
1. Tuukka Tuominen KouMAS 427 490 508 485 1483
Sarja M
1. Marko Tapio KuusA 497 493 990
2. Kari Eskola KuusA 518 518
3. Riku Rantala KouMAS 362 362
Sarja M50
1. Kari Tuominen KouMAS 474 480 452 440 1406
2. Tomi Nyman KouMAS 531 531
3. Timo Putto KaHa 525 525
4. Olli Paren KuusA 506 506
5. Timo Tulokas InkA 495 495
6. Anssi Vainio KouMAS 308 308
Sarja M60
1. Ari Hyvönen KuusA 514 497 528 522 1564
Sarja Y70
1. Tapani Kuisma KouMAS 450 450
Sarja M75
1. Olavi Pulsa KuusA 453 469 500 449 1422
Osallistujia yhteensä 6 8 4 4 22

Maakunnallinen vakiopistoolin sarjakilpailu 17.8.2021 Kuusankoski

Maakunnallinen vakiopistoolin sarjakilpailu 17.8.2021

Tulokset

> M20       Tuukka Tuominen  KouMAS           173+159+153   485

> M           Marko Tapio               KuusA                176+160+157   493

> M50       Kari Tuominen         KouMAS           156+145+139   440

> M60       Ari Hyvönen             KuusA                181+176+165   522

> M70       Olavi Pulsa                KuusA                154+152+143   449

Pienoiskivääri maakunnan sarjakilpailu 12.8.2021 Tyrri

Maakunnan sarjakilpailu 50m kivääri 12.8.2021
14T 30ls
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 Tulos
1 Eetu Peltola KuusA 97,4 97,6 96,6 291,6 6x
92 93 92 277 6x
60ls makuu, sarja Y
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 S5 S6 Tulos
1 Mika Piipponen KuusA 103,3 103,1 103,1 102,5 101,7 100,1 613,8 30x
2 Jonna Mauno KuusA 100,9 102,2 101,2 101,3 101,4 98,3 605,3 20x
3 Samuli Vainikka KuusA 101,1 102,5 102,2 101,4 99,5 98,3 605,0 17x
4 Ylä-Outinen Tiina KuusA 99,9 99,9 102,2 99,7 99,9 99,6 601,2 20x
5 Kaapo Jäppinen KuusA 98,8 98,1 100,2 100,3 99,9 101,4 598,7 20x
6 Jauhiainen Vertti KuusA/ ESA 98,3 99,1 98,1 97,2 98,6 97,3 588,6 16x
7 Eino Kurki KuusA 96,2 91,9 97,4 99,4 100 93,4 578,3 8x
60ls makuu, sarja Y50
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 S5 S6 Tulos
1 Yläoutinen Hannu KuusA 101,7 101,7 102,8 101,5 104,3 101,6 613,6 29x
2 Sakari Kukkonen KuusA 92,9 85,0 89,1 76,5 95,2 85,4 524,1 8x
60ls makuu, sarja Y60
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 S5 S6 Tulos
1 Mikko Mattila Mya 102,7 102,5 102,8 101,5 102,5 100,8 612,8 32x
2 Pertti Sinkko MyA 98,6 101,2 99,0 100,5 102,7 100,5 602,5 19x
60ls makuu, sarja Y75
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 S4 S5 S6 Tulos
1 Sakari Ahola KuusA 99,1 98,5 99,5 99,9 100,8 102,4 600,2 15x
2 Mauri Heino KAS 100,0 98,9 98,8 98,6 99,1 99,3 594,7 18x
3x20ls, sarjaY18
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 Polvi S3 S4 Makuu S5 S6 Pysty Tulos
1 Pinja Tapio KuusA 95 94 189 95 96 191 87 88 175 555 10x
3x20ls, sarja Y
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 Polvi S3 S4 Makuu S5 S6 Pysty Tulos
1 Antti Puhakka HAS 97 96 193 98 97 195 95 97 192 580 19x
2 Mika Piipponen KuusA 93 92 185 98 99 197 94 96 190 572 16x
3 Samuli Vainikka KuusA 92 94 186 98 98 196 89 83 172 554 15x
3x20ls, sarja Y60
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 Polvi S3 S4 Makuu S5 S6 Pysty Tulos
1 Mikko Mattila MyA 92 91 183 97 97 194 84 84 168 545 16x
2x30ls, sarja Y75
Sijoitus Nimi Seura Lic.Nr S1 S2 S3 Polvi S4 S5 S6 Makuu Tulos
1 Mauri Heino KAS 90 94 88 272 95 94 94 283 555 15x
2 Sakari Ahola KuusA 92 92 87 271 94 95 95 284 555 9x