Kultahippufinaali ilmakivääri 8IT, Kuopio 24.3.2012

Kultahippufinaali ilmakivääri 8IT, Kuopio 24.3.2012
10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 8IT
Valtteri Leskelä HaaAs 86 91 177
Kaisa Rajala HlAS 97 97 194
Altti Luukkanen HlAS 96 96 192
Miia Kojonen HSA 96 97 193
Kati Kojonen HSA 97 92 189
Joonas Kiviniemi HSA 88 91 179
Veeti Lehtimäki IMAS 98 98 196
Eetu Lehtimäki IMAS 94 97 191
Aapeli Rinta-Koski IMAS 89 89 178
Emma Ala-Ikkelä IMAS 81 91 172
Juho Kumpulainen IU 71 72 143
Janne Törmänen IvUA 97 95 192
Tiia Koivisto KA 94 91 185
Panu Laakso KA 93 92 185
Usva Korkiatupa KA 87 82 169
Jermu Korkiatupa KA 81 86 167
Juha-Pekka Vähätalo KaA 100 98 198
Aleksi Kauppila KaA 84 94 178
Vilko Berg KarMAS 94 91 185
Ella-Mari Huhtanen KarMAS 73 76 149
Anette Sarastamo KhjA 97 100 197
Tiina Saukko KhjA 92 94 186
Veeti Mäkelä LappjA 95 95 190
Johannes Kangas LappjA 92 96 188
Saana Rannisto LappjA 94 92 186
Henna Koivula LehA 96 92 188
Otto Rahikainen MA 97 94 191
Vertti Sipponen MA 92 95 187
Juho Niskanen MA 92 93 185
Tiia-Riina Tiussa MA 90 87 177
Eemil Valkama MA 76 75 151
Jimi Korhonen MaMAs 96 97 193
Veera Mustonen MaMAs 93 95 188
Siiri Petäjäsaari MyA 87 86 173
Iita Ihalainen PiekSA 91 93 184
Reetta Wallin PuKu 99 100 199
Otto Takku PuKu 91 88 179
Antti Toivanen SaSA 97 98 195
Konsta Nykänen SiiLa 79 91 170
Leevi Räisänen SodA 89 90 179
Juuso Nieminen TSA 72 78 150

Kultahippufinaali ilmakivääri 14 VT, Kuopio 24.3.2012

Kultahippufinaali ilmakivääri 14 VT, Kuopio 24.3.2012

10m Ilmakivääri 30 ls sarja 14VT


1. Nico Liljegvist KAS 97 98 98 293
2. Riina Karhu IMAS 94 97 100 291
3. Marianne Palo IMAS 98 96 95 289 17x
4. Sebastian Långström ESF 95 96 98 289 13x
5. Jenna Kuisma PAS 97 96 96 289 13x
6. Cristian Friman ESF 92 97 97 286 12x
7. Armi Häkkinen PAS 95 95 96 286 12x
8. Antti Heikkonen IvUA 97 91 96 284
9. Laura Olli LappjA 94 94 92 280
10. Aki Koivu NoSA 93 95 91 279 9x
11. Sami Kojonen HSA 96 96 87 279 9x
12. Santeri Saattonen HAS 92 93 94 279 7x
13. Markus Tolvanen JA 94 93 92 279 6x
14. Rasmus Lagerström RS 91 93 92 276
15. Mika Varjo MA 91 90 94 275 10x
16. Liina Laine SaSA 93 90 92 275 10x
17. Konsta Aho LappjA 92 89 94 275 9x
18. Matias Kiuru PAS 92 91 92 275 7x
19. Laura Sipola SodA 90 94 91 275 7x
20. Sofia Mäkinen IMAS 90 90 94 274
21. Nuutti Pieskä HlAS 93 87 93 273
22. Lauri Jaakkola LappjA 90 88 92 270 7x
23. Julia Mäki-Ikola HSA 86 91 93 270 5x
24. Jimi Lång KaA 85 89 94 268
25. Niina Saarinen SMAS 89 88 90 267
26. Assi Sipola SodA 86 94 86 266
27. Teemu Hertz MA 87 91 87 265 12x
28. Henri Ranttila KA 89 84 92 265 7x
29. Roope Maaranen JA 86 89 90 265 4x
30. Taru Teikari IU 89 89 86 264 7x
31. Lassi Kukkumäki HlAS 89 83 92 264 4x
32. Suvi Petäjäsaari MyA 86 87 91 264 4x
33. Aleksi Hakala KA 88 87 89 264 4x
34. Lauri Vähä-Savo SA 86 90 86 262 7x
35. Sami Sjöblom KA 88 85 89 262 3x
36. Emma Takku PuKu 84 91 86 261
37. Tuomas Korpela LappjA 88 83 88 259
38. Oona Koljonen ToU 87 86 83 256
39. Lenni-Kalle Kojola KA 85 85 85 255
40. Johan Malm KhjA 73 85 93 251
41. Siiri Huhtala SodA 80 81 88 249
42. Paavo Virtanen KhjA 79 81 88 248 2x
43. Riku Akseli IU 85 81 82 248 2x
44. Pauli Maanvilja KaA 85 81 81 247 3x
45. Juha Rajalakso KhjA 79 86 82 247 0x
46. Klaus Wallin PuKu 87 77 80 244
47. Petra Malm KhjA 78 84 80 242 4x
48. Otto Tiusanen MA 80 79 83 242 1x
49. Petka Hummelholm JA 81 81 70 232
50. Laura Ahde LappjA 63 81 82 226
51. Tommi Tiussa MA 67 78 69 214
52. Iivari Finnilä LappjA 70 76 61 207
53. Alina Nikula TSA 56 59 63 178

Kultahippujen aluekarsinta Kuusankoski 23.2.2013

Kultahippujen aluekarsinta Kuusankoski 23.2.2013
KuusA:n Kaakkois-Suomen Kultahippujen aluekarsinta
Kouvola, Puhjonmäen väestösuoja 23.02.2013

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N16
1. Tiia Mauno KuusA 96 95 94 93 378
2. Suvi Petäjäsaari MyA 93 94 92 94 373

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja Y16
1. Sami Petäjäsaari MyA 90 97 94 92 373
2. Mika Piipponen KuusA 84 86 93 88 351
3. Joona Rajala KuusA 88 88 89 83 348

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N18
1. Satu Korhola MA 94 97 97 94 382
2. Emmi Hyrkäs Hahlo 96 95 92 96 379

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 10IT
1. Milla Ylönen PiekSA 100 100 200
2. Sakke Petäjäsaari MyA 100 97 197 16x
3. Ekku Korhola MA 97 100 197 12x
4. Otto Rahikainen MA 97 98 195
5. Vertti Sipponen MA 97 97 194
6. Mika Viljakainen Kalske 97 96 193
7. Santra Mauno KuusA 97 95 192 12x
8. Joel Palmgren MA 96 96 192 10x
9. Elias Kanerva KuusA 97 94 191
10. Topi Juonoja KuusA 95 94 189
11. Niki Joutjärvi KuusA 93 95 188

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 11-14A
1. Onni Parkko KAS 99 98 197

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 12HT
1. Jesse Heikkilä MA 94 93 187
2. Taru Vainio KuusA 87 91 178
3. Severi Mauno KuusA 90 80 170
4. Konsta Kyröläinen Kalske 79 75 154

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 12VT
1. Yaroslav Ishanov HlAS 85 87 172

10m Ilmakivääri 30 ls, sarja 14HT
1. Janika Miettinen KuusA 100 100 100 300
2. Jonna Mauno KuusA 100 97 99 296
3. Ella Sysmäläinen MA 98 99 98 295
4. Teemu Puuska MA 97 98 99 294
5. Emma Kanerva KuusA 98 95 99 292
6. Oona Vainio KuusA 97 95 98 290
7. Tomi Krekula KuusA 95 99 94 288
8. Emmi Pekkanen KuusA 93 96 94 283
9. Anniina Seppälä KuusA 95 95 90 280
10. Juho Juonoja KuusA 92 90 96 278

10m Ilmakivääri 30 ls, sarja 14VT
1. Sonja Siitonen Hahlo 94 95 86 275
2. Nico Liljeqvist KAS 91 89 88 268
3. Marko Haponen MA 64 74 73 211

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 8IT
1. Niko Piirainen KAS 93 97 190
2. Siiri Petäjäsaari MyA 90 91 181
3. Mikko Haponen MA 86 92 178
4. Eemil Valkama MA 79 86 165
5. Tino Liljeqvist KAS 79 83 162
6. Juuso Kukkola KuusA 75 71 146

10m Ilmapistooli 40 ls, sarja N20
1. Mari Rautio Hahlo 87 94 93 87 361

10m Ilmapistooli 20 ls, sarja 10IT
1. Aino Rytkönen MA 90 96 186
2. Ekku Korhola MA 89 94 183
3. Otto Rahikainen MA 91 89 180
4. Vertti Sipponen MA 91 83 174
5. Joel Palmgren MA 79 76 155

10m Ilmapistooli 20 ls, sarja 12VT
1. Jesse Kukkola KuusA 80 71 151
2. Niko Okkonen MA 82 65 147
3. Matti Korhola MA 75 69 144

10m Ilmapistooli 30 ls, sarja 14VT
1. Julia Palmgren MA 78 86 90 254
2. Teemu Puuska MA 83 81 82 246
3. Enni Suutari MA 78 79 88 245

10m Ilmapistooli 20 ls, sarja 8IT
1. Niko Piirainen KAS 84 88 172
2. Mikko Haponen MA 80 88 168

Kultahippu 10 IT loppukilpailu Maaninka 2013

Kultahippu 10 IT loppukilpailu Maaninka 2013
10m Ilmakivääri 20 ls sarja 10IT v. 2013


1. Jere Lehtinen VihA 100 99 199
2. Antti Korpikoski SodA 99 99 198
3. Kaisa Rajala HlAS 98 99 197 17xX,3×9
4. Nea Lilja LamAS 98 99 197 15x
5. Mika Viljakainen Kalske 97 100 197 12x
6. Kia Etelämäki LappjA 98 98 196 14x
7. Santra Mauno KuusA 99 97 196 14xX,3×10,2×9,1×8
8. Anette Sarastamo KhjA 99 97 196 14xX,2×10,4×9
9. Onni Mäki-Hallila SsA 97 98 195 14x
10. Tiina Niemi IMAS 95 100 195 13xX,3×10,3×9,1×8
11. Sakke Petäjäsaari MyA 95 100 195 12x
12. Ekku Korhola MA 96 99 195 11x
13. Kasperi Haarala YK 97 98 195 11x
14. Panu Laakso KA 98 97 195 10x
15. Tuomas Uura SiiLa 97 98 195 9x
16. Henna Koivula LehA 95 99 194 12x
17. Altti Luukkanen HlAS 97 97 194 12x
18. Veera Mustonen SiiLa 98 96 194 11x
19. Viljami Norolampi IMAS 99 95 194 11x
20. Elias Kanerva KuusA 96 98 194 9x
21. Antti Toivanen SaSA 96 97 193 12xX,1×10,7×9
22. Essi Hakala KA 96 97 193 11x
23. Otto Rahikainen MA 97 96 193 11xX,3×10,5×9,1×8
24. Miia Kojonen HSA 97 96 193 9xX,4×10,7×9
25. Joel Palmgren MA 95 97 192 9x
26. Resi Forsby IU 97 95 192 8x
27. Vertti Sipponen MA 96 96 192 7x
28. Juho Äijänaho HlAS 97 95 192 6x
29. Saana Rannisto LappjA 96 95 191 10x
30. Axel Hiidenheimo HlAS 94 97 191 8x
31. Teo Mustonen LappjA 97 94 191 8x
32. Juho Niskanen MA 96 94 190 8x
33. Essi Humppi KarMAS 95 95 190 7xX,5×10,6×9,2×8
34. Venni Härkönen YK 95 95 190 7xX,4×10,8×9,1×8
35. Niko Räisänen SodA 95 95 190 5xX,6×10,8×9,1×8
36. Susanna Koskensalo IkA 94 95 189 8xX,2×10,9×9,1×8
37. Topi Juonoja KuusA 94 95 189 7x
38. Kati Kojonen HSA 96 93 189 5x
39. Hilkka Rinta-Koski IMAS 94 94 188 11x
40. Jermu Korkiatupa KA 92 96 188 7x
41. Iita Ihalainen PiekSA 95 92 187 7x
42. Aaron Antila TSA 94 93 187 6x
43. Arttu Lidman IMAS 95 92 187 4x
44. Niki Joutjärvi KuusA 93 91 184 5xX,3×10,8×9,4×8
45. Janne Siiskonen KarMAS 93 91 184 4xX,3×10,10×9,3×8
46. Uki Torkko IMAS 89 93 182
47. Tiina Saukko KhjA 89 92 181 7x
48. Juuso Vimpari HSA 90 91 181 6x
49. Tommi Purtsi MA 91 90 181 6x
50. Jimi Suokas NoSA 90 91 181 3x
51. Joonas Kiviniemi HSA 90 90 180 5x
52. Mikael Haurabedian JA 87 93 180 4x
53. Vilko Berg KarMAS 89 91 180 4x
54. Juuso Nieminen TSA 88 91 179
55. Teppo Hautamäki LehA 88 89 177
56. Veeti Hietanen MA 87 88 175 4xX,4×10,2×9,8×8,1×7,1×6.
57. Katariina Isoaho KarMAS 87 88 175 0xX,2×10,12×9,5×8,1×7
58. Elias Keihäs TSA 81 93 174
59. Otto Takku PuKu 85 86 171

 

Kultahippu 8 IT Maaninka 2013

Kultahippu 8 IT Maaninka 2013
Kultahippufinaali 2013
Maaninka 6.4.2013
10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 8IT
Aapeli Rinta-Koski IMAS 93 97 190
Aino Nenonen Hahlo 98 100 198
Aleksi Kauppila KaA 100 95 195
Eemil Valkama MA 81 86 167
Ella Äijänaho HlAS 93 84 177
Ella-Mari Huhtanen KarMAS 92 89 181
Hanna-Mari Vähätalo KaA 95 97 192
Heikki Niemi IMAS 80 84 164
Janne Kultala KAMS 90 89 179
Janne Törmänen IvUA 95 95 190
Juha-Pekka Vähätalo KaA 98 99 197
Julia Latvala LappjA 88 87 175
Jussi Luoma KA 84 83 167
Juuso Kukkola KuusA 95 93 188
Kaapo Torkko IMAS 92 87 179
Leevi Räisänen SodA 92 81 173
Mika Kärkkäinen KA 95 96 191
Mikko Haponen MA 92 95 187
Niilo Kantola KA 93 92 185
Niko Elonen KaA 99 99 198
Niko Neitola SodA 80 85 165
Niko Piirainen KAS 93 95 188
Olga Lähteenmäki SaSA 93 93 186
Ossi Härkönen YK 91 97 188
Paavo Kantola KA 89 82 171
Pihla Etelämäki LappjA 84 86 170
Siiri Petäjäsaari MyA 97 98 195
Siiri Wessman SaSA 94 97 191
Taavi Lauttamus KA 91 87 178
Tiia Koivisto KA 98 99 197
Tino Liljgvist KAS 84 83 167
Usva Korkiatupa KA 92 88 180
Valtteri Leskelä HaaAs 95 91 186
Veeti Mäkelä LappjA 88 93 181
Veikka Hietanen MA 93 83 176
Vilma Lähteenmäki SaSA 96 100 196

Ilmakiväärin seuran mestaruuskilpailut talvi 2014

Ilmakiväärin seuran mestaruuskilpailut talvi 2014
MyA:n ilmakiväärin mestaruuskilpailut 3.4.2014

Paikka Myllykosken Seuratalon sisäampumarata

Tulokset

IT10 -sarja

1. Siiri Petäjäsaari 92+95 = 187 p

N16-sarja

1.Suvi Petäjäsaari 95+90+94+99 = 378 p

2. Susanna Petäjäsaari 86+88+93+88 = 355 p

N -sarja

1. Lea Petäjäsaari 86+92+86+87 = 351 p

N50 -sarja

1. Eila Väisänen 92+89+94+98 = 373 p

VT12 -sarja

1. Sakke Petäjäsaari 74+81=155 p

Y18 -sarja

1. Sami Petäjäsaari 91+91+91+87+93+84 = 537

Y -sarja

1. Mika Sahlberg 84+84+81+78+76+74 = 477 p

Y50 -sarja

1. Matti Venäläinen 69+79+78+81 = 307 p

Y60 -sarja

1. Mikko Mattila 93+95+95+96 = 379 p

Y70-sarja

1. Paui Kähönen 81+89+87+86 = 343 p

Ilmakiväärin mestaruuskilpailut 2015

Ilmakiväärin mestaruuskilpailut 2015
Myllykosken Ampujat, seuran ilmakiväärin mestaruuskilpailujen tulokset 2015

Aika: 26.2.2015

Paikka: Seuratalon ilma-aserata

Tulokset

40 ls pystyasento

Sarja N 1. Lea Petäjäsaari 86,85,83,79 = 333

Sarja N18 1. Suvi Petäjäsaari 99,98,95,97 = 389

Sarja N16 1. Susanna Petäjäsaari 96,95,96,93 = 381

Sarja N50 1. Eila Väisänen 95,94,96,95 = 380

Sarja Y18 1. Sami Petäjäsaari 87,92,91,91 = 361

Sarja M 1. Mika Sahlberg 75,70,78,68 = 291

Sarja M50 1. Matti Venäläinen 83,81,81,92 = 337

Sarja Y60 1. Mikko Mattila 93,95,93,90 = 371

20 ls istumatuki

Sarja IT10 1. Siiri Petäjäsaari 91,96 = 187

20 ls istumatuki

Sarja A11-14v

1. Osmo Patanen 97,93 = 190

2. Matias Tenhunen 86, 93 = 179

3. Markus Turkia 84, 77 = 161

4. Karl Sundberg 88, 64 = 157

5. Vilho Pöllänen 75,75 = 150

30 ls hihnatuki

Sarja HT14 1. Sakke Petäjäsaari 90,95,91 = 276

Seuran ilmakiväärin mestaruuskilpailut 2016

Seuran ilmakiväärin mestaruuskilpailut 2016
Seuran mestaruuskilpailut ilmakiväärillä 2016

Seuran mestaruuskilpailut pidettiin Keltakankaan ilma-aseradalla 13.3.2016.

Mukan sekä ampumakoululaiset sekä seuran aktiiveja, osa ampumakoululaisista oli kipeänä eikä voinut osallistua.

Tulokset

IT8 –sarja

1. Silja Petäjäsaari 98, 94 = 192 p

IT10 –sarja

1. Niki Myllylä 91, 84 = 175 p

VT12 –sarja

1. Siiri Petäjäsaari 54, 67 = 121 p

A 11-14 istumatuki -sarja

1. Veikka Jaakkola 93, 91 = 184 p

N16 –sarja

1. Susanna Petäjäsaari 93, 97, 93, 97 = 380 p

M16 –sarja

1. Henri Villikka 41, 60, 43, 62 = 206 p

N18 –sarja

1. Suvi Petäjäsaari 98, 98, 98, 97 = 391 p

M –sarja

1. Kimmo Villikka 76, 77, 75, 85 = 313 p

N –sarja

1. Lea Petäjäsaari 80, 82, 78, 87 = 322 p

2. Tiina Monto 73, 68, 65, 74 = 280 p

N50 –sarja

1. Eila Väisänen 95, 97, 93, 90 = 375 p

Y60 –sarja

1. Mikko Mattila 92, 88, 91, 93 = 364 p

Seuran ilmakiväärin mestaruuskilpailut 2017

Seuran ilmakiväärin mestaruuskilpailut 2017
Myllykosken Ampujat Tulokset

Seuran ilmakiväärin mestaruuskilpailut 2017

Seuran mestaruuskilpailut pidettiin Keltakankaan ilma-aseradalla 21.3.2017.

Mukana oli sekä ampumakoululaisia, harrastajia että aktiiveja yhteensä 26 osallistujaa.

Tulokset

Ampumakoululaiset, istumatuki –sarja 20 ls

1. Miska Hyppänen 83,82=165p X=4

2. Pihla Järnefelt 77,79=163p X=3

3. Konsta Hyppönen 75,68=144p X=1

IT10 –sarja 20 ls (Istumatuki)

1. Silja Petäjäsaari 96,87=177p X=5

12HT (Hihnatuki, istuen)

1. Iiris Finne 100,100=200p X=18

2. Lili Kemppi 99,100=199p X=17

3. Ursula Finne 96,97=193p X=10

VT12 –sarja 20 ls (Vastapainotuki, seisten))

1. Niki Myllylä 71,81=152p X=0

14 HT –sarja 30 ls (Hihnatuki, istuen))

1. Santra Mauno 99,100,100=299p X=29

2. Topi Juonoja 100,100,99=299p X=23

14 VT –sarja 30 ls (Vastapainotuki, seisten)

1. Siiri Petäjäsaari 82,85,67=234p X=1

N16 –sarja

1. Viivi Kemppi 99,97,97,100=393p X=30

N18 –sarja

1. Susanna Petäjäsaari 97,90,96,98=381p X=18

N20 -sarja

1. Suvi Petäjäsaari 99,94,98,96=387p X=11 p

N –sarja

1. Tiina Monto 92,89,92,87=359p X=8

2. Lea Petäjäsaari 88,80,81,80=329p X=9

N50 –sarja

1. Eila Väisänen 92,92,95,96=375p X=18 p

2. Tiina Ylä-Outinen 96,94,90,91=371p X=10

M16 –sarja

1. Arttu Lång 96,97,98,92=383p X=20

M20 –sarja

1. Joonas Soininen 82,77,84,85=328p X=3

2. Sami Petäjäsaari 75,89,82,80=326p X=3

M –sarja

1. Jari Peltola 88,74,90,81=333p X=4

2. Mika Sahlberg 80,77,78,76=311p X=2

M-50 sarja

1. Kimmo Villikka 81,72,81,87=313p X=3

Y60 –sarja

1. Mikko Mattila 91,91,94,93=369p X=14

2. Matti Venäläinen 90,90,86,93=359p X=13

6AOpen 10.6.2017 pienoiskivääri Tyrri

6AOpen 10.6.2017 pienoiskivääri Tyrri
50 m kivääri makuu 6A Open 2017 – Tyrrin ampumakeskus
Tulokset 10.6.2017

Sarja N
1. Frilander-Soini Pauliina PiekSA 104.0 102.8 101.6 103.9 101.1 103.4 616.8

Sarja M
1. Katajamaa Juho KuusA 101.2 100.6 102.3 100.5 103.1 101.0 608.7
2. Koskela Sami SA 99.8 101.7 100.4 100.0 101.2 101.3 604.4
3. Tupakka Petri ESA 98.6 98.0 101.8 100.0 97.2 101.8 597.4
4. Tapio Marko KuusA 95.4 95.8 101.8 100.1 94.5 100.0 587.6

Sarja N20
1. Heiskanen Essi PiekSA 101.3 103.3 101.7 100.8 102.5 101.3 610.9
2. Mauno Jonna KuusA 104.6 102.4 99.4 103.0 100.7 100.2 610.3
3. Männistö Elli PuKu 101.7 104.3 102.3 97.1 99.8 101.8 607.0
4. Kuisma Jenna KSF 101.0 99.4 100.8 103.4 99.7 101.3 605.6
5. Häkkinen Armi KuusA 98.7 102.9 100.9 101.7 96.9 101.3 602.4
6. Viljanen Henna KSF 100.7 102.0 101.3 96.8 99.7 101.1 601.6
7. Siitonen Sonja Hahlo 100.6 101.6 97.6 102.0 101.7 97.8 601.3
8. Petäjäsaari Susanna MyA 100.1 96.4 96.6 99.3 98.0 97.4 587.8

Sarja M16
1. Tylli Lauri KuusA 100.9 101.0 102.8 100.0 404.7
2. Koota Luukas ESF 98.2 101.6 100.4 101.7 401.9
3. Vaittinen Arttu KitA 97.9 102.5 99.9 99.4 399.7
4. Laitinen Riku HaaAs 98.8 100.4 99.1 101.3 399.6
5. Ketolainen Ville IMAS 99.8 99.7 99.5 94.8 393.8
6. Helenius Mikko NosA 98.1 100.2 95.2 97.9 391.4
7. Mauno Severi MyA 96.2 102.2 93.2 93.1 384.7

Sarja N16
1. Kemppi Viivi MyA 103.2 101.2 98.3 100.3 403.0
2. Mauno Santra MyA 99.9 99.3 97.5 96.8 393.5

Sarja N50
1. Ylä-Outinen Tiina MyA 99.0 101.5 99.5 103.0 100.6 99.7 603.3 SE
2. Parkko Minna KuusA 93.3 98.5 98.5 98.6 96.3 95.5 580.7

Sarja M50
1. Yläoutinen MyA 102.3 99.1 102.3 101.6 101.5 98.3 605.1
2. Pääkkönen KAMS 94.8 94.6 95.7 94.6 93.7 87.0 560.4

Sarja Y60
1. Valtonen Hannu ESA 101.3 101.7 100.5 100.9 100.5 100.4 605.3
2. Labbas Göran MyA 99.6 95.3 93.8 96.9 98.9 100.3 584.8