Aluemestaruuskilpailut 3.-4.9.2011 Tyrri

 

Kaakkois-Suomen Aluemestaruus-kilpailutulokset 03 – 04.09.2011 Tyrri

50m Kivääri 3×20 ls sarja Y50

1) Mikko Mattila MyA 559 sivuaa AE:stä,

2) Pekka Hulkkonen ESA 537,

3) Jouko Valtonen KuusA 536.

50m Kivääri 3×20 ls joukkue, sarja Y50

1) Etelä-Saimaan Ampujat 1612.

50m Kivääri 3×20 ls sarja Y60

1) Ismo Kärmeniemi ESA 548,

2) Markku Mäyränen PSA 533,

3) Mauri Heino KAS 528,

4) Sakari Ahola KuusA 528,

5) Martti Syrjäoja ESA 527,

6) Kaarlo Kivimäki ESA 517.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N50

1) Eila Väisänen HAS 554 AE,

2) Sirkka Savukari KAS 533.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N16

1) Tea Sikanen PiekSA 532.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N20

1) Roosa Leinonen MyA 484.

50m Kivääri 3×20 ls sarja Y16

1) Ville Vaitinen KuusA 502.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N18

1) Niina Mauno KuusA 515.

50m Kivääri 3×20 ls sarja Y18

1) Olli Hahl MA 568 AE.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N24

1) Pauliina Frilander PiekSA 563 AE.

50m Kivääri 3×40 ls sarja Y

1) Timo Puisto MA 1147,

2) Toni Matilainen PiekSA 1145,

3) Jouni Jokinen KuusA 1134,

4) Teemu Mesiäinen KuusA 1116.

50m Kivääri 3×40 ls sarja Y24

1) Niko Matilainen PiekSA 1133 AE.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y

1) Tero Lahti HAS 593,

2) Teemu Mesiäinen KuusA 588,

3) Timo Puisto MA 586,

4) Jouni Jokinen KuusA 584 navat 12,

5) Veli-Matti Mukari HAS 584 navat 4,

6) Toni Matilainen PiekSA 581,

7) Ali Mauno KuusA 574,

8) Marko Matilainen PiekSA 569.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y

1) Myllykosken Ampujat 1788,

2) Haminan Ampumaseura 1747,

3) Kuusankosken Ampujat 1746,

4) Pieksämäen Seudun Ampujat 1737.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y50

1) Mikko Mattila MyA 595 Sivuaa AE:stä,

2) Jouko Valtonen KuusA 580,

3) Pentti Rissanen KuusA 576,

4) Pekka Hulkkonen ESA 572,

5) Matti Venäläinen HAS 571,

6) Jukka Jokinen KuusA 568,

7) Rauno Nopanen HAS 567,

8) Jorma Kuivanen ESA 544.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y50

1) Etelä saimaan ampujat 1734,

2) Kuusankosken Ampujat 1726.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y60

1) Ismo Kärmeniemi ESA 594 AE,

2) Sakari Ahola KuusA 570,

3) Mauri Heino KAS 569,

4) Martti Syrjäoja ESA 568,

5) Kaarlo Kivimäki ESA 567,

6) Markku Mäyränen PSA 560.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N50

1) Eila Väisänen HAS 570 sivuaa AE:stä,

2) Sirkka Savukari KAS 553.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N

1) Viivi Koivu MyA 598 AE,

2) Heli Mäkelä KuusA 551,

3) Minna Parkko KuusA 518.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja N

1) Kuusankosken Ampujat 1639.

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja N16

1) Satu Korhola MA 388 AE,

2) Tea Sikanen PiekSA 386.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N20

1) Roosa Leinonen MyA 577 AE.

50m Kivääri 20 ls, makuu sarja 12T

1) Tomi Nopanen HAS 196 navat 15,

2) Veera Pulkkinen MA 196 navat 5,

3) Jonna Mauno KuusA 193,

4) Tomi Krekula KuusA 192,

5) Aleksi Mäkelä KuusA 190,

6) Julius Rantanen MA 189,

7) Pietari Haapio HAS 179,

8) Matti Korhola MA 176,

9) Ville Hänninen MA 171,

10) Sakke Petäjäsaari MyA 170,

11) Ekku Korhola MA 160,

12) Otto Rahikainen MA 145.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 12T

1) Kuusankosken Ampujat 575,

2) Mikkelin Ampujat 561.

50m Kivääri 30 ls, makuu sarja 14T

1) Tiia Mauno KuusA 294,

2) Mika Piipponen KuusA 292,

3) Santeri Saattonen HAS 290,

4) Teemu Hertz MA 289,

5) Janne Härkänen MA 288 navat 10,

6) Valtteri Pulkkinen MA 288 navat 8,

7) Joona Rajala KuusA 286,

8) Arttu Ihalainen PiekSA 285,

9) Elina Vaitinen KuusA 284,

10) Oona Hannula MyA 281,

11) Jari Kinnunen PiekSA 280 navat 6,

12) Iida Okkonen MA 280 navat 3,

13) Suvi Petäjäsaari MyA 279,

14) Sami Petäjäsaari MyA 277,

15) Sami Heiskanen PiekSA 274.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 14T

1) Kuusankosken Ampujat 872,

2) Mikkelin Ampujat 865,

3) Pieksämäen Seudun Ampujat 839,

4) Myllykosken Ampujat 837.

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja Y16:

1) Mika Varjo MA 385 AE,

2) Ville Vaitinen KuusA 378,

3) Aatu Rahikainen MA 377,

4) Taneli Ripatti MA 374.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y16

1) Mikkelin Ampujat 1139.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N18

1) Niina Mauno KuusA 570,

2) Annuriikka Korhola MA 556.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y18

1) Olli Hahl MA 583 AE.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N24

1) Pauliina Frilander PiekSA 591 AE.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y24

1) Visa Villa MyA 595 AE,

2) Niko Matilainen PiekSA 587.

 

Vakiokivääri 300m.


 

300m Vakiokivääri 3×20 ls sarja Y

1) Toni Matilainen PiekSA 568,

2) Arto Laakso HAS 545.

300m Vakiokivääri 3×20 ls joukkue, sarja Y50

1) Etelä Saimaan Ampujat 1513.

300m Vakiokivääri 3×20 ls sarja Y60

1) Markku Puhakainen MA 528,

2) Ismo Kärmeniemi ESA 527,

3) Sakari Ahola KuusA 525,

4) Martti Syrjäoja ESA 506,

5) Kaarlo Kivimäki ESA 480.

300m Vakiokivääri 30 ls, makuu sarja Y50

1) Jorma Kuivanen ESA 277.

 

 

 

300m Vakiokivääri makuu joukkue, sarja Y50

1) Etelä Saimaan Ampujat 832.

300m Vakiokivääri 30 ls, makuu sarja Y60

1) Ismo Kärmeniemi ESA 291,

2) Markku Puhakainen MA 290,

3) Sakari Ahola KuusA 284,

4) Kaarlo Kivimäki ESA 282,

5) Martti Syrjäoja ESA 273.

 

PISTOOLILAJIT

25m Isopistooli sarja Y

1) Tomi Nyman KouMAS 543,

2) Kari Eskola KuusA 532,

3) Tapio Hyppänen KouMAS 505,

4) Petteri Kukkola KuusA 368 keskeyttänyt.

25m Isopistooli joukkue, sarja Y

1) Kouvolan Metsästys- ja Ampumaseura 1574,

2) Kuusankosken Ampujat 1405.

25m Isopistooli sarja Y50

1) Kari Metsätalo MA 540,

2) Jorma Mecklin JuvA 538,

3) Sauli Kosonen PSA 534,

4) Seppo Lattu KouMAS 526,

5) Ilkka Toikka KouMAS 524.

25m Isopistooli joukkue, sarja Y50

1) Mikkelin Ampujat 1629.

25m Isopistooli sarja Y60

1) Heino Pitkäkangas KaHa 569 AE,

2) Jorma Åsbacka MA 549,

3) Heikki Lipsanen JuvA 549,

4) Jouko Seppänen MA 540,

5) Hannu Seppä KAS 539,

6) Matti Saarainen KaHa 521,

7) Olavi Pulsa KuusA 505.

25m Isopistooli sarja Y70

1) Raimo Vanninen SMAS 525 AE,

2) Kosti Hämäläinen KuusA 517,

3) Veijo Nousiainen LuuA 0 keskeyttänyt.

25m Olympiapistooli sarja Y

1) Olli Paren KuusA 564.

25m Olympiapistooli sarja Y50

1) Kari Metsätalo MA 550,

2) Jarmo Talka ESA 533,

3) Jorma Mecklin JuvA 512.

25m Olympiapistooli joukkue, sarja Y50

1) Mikkelin Ampujat 1649.

25m Olympiapistooli sarja Y60

1) Jorma Åsbacka MA 557,

2) Jouko Seppänen MA 542,

3) Heikki Lipsanen JuvA 538,

4) Olavi Pulsa KuusA 528,

5) Hannu Seppä KAS 503,

6) Tapani Kuisma KouMAS 431.

25m Olympiapistooli sarja Y70

1) Harri Hentula MA 495,

2) Veijo Nousiainen LuuA 479,

3) Timo Miettunen LuuA 467.

25m Pienoispistooli 20 ls sarja 12T

1) Mika Varjo MA 188,

2) Ekku Korhola MA 143,

3) Matti Korhola MA 108.

25m Pienoispistooli joukkue, sarja 12T

1) Mikkelin Ampujat 439.

25m Pienoispistooli 30 ls sarja 14T

1) Teemu Hertz MA 237.

25m Vakiopistooli sarja Y

1) Kari Eskola KuusA 540,

2) Tomi Nyman KouMAS 526.

25m Vakiopistooli sarja Y50

1) Sauli Kosonen PSA 544,

2) Jarmo Talka ESA 537,

3) Kari Metsätalo MA 526,

4) Arvo Tuovila JuvA 522,

5) Veikko Anttolainen KaHa 513,

6) Jorma Mecklin JuvA 513.

25m Vakiopistooli joukkue, sarja Y50

1) Mikkelin Ampujat 1582 (263),

2) Juvan Ampujat 1582 (260),

3) Kaakon Hahlo 1509.

25m Vakiopistooli sarja Y60

1) Heikki Lipsanen JuvA 547,

2) Heino Pitkäkangas KaHa 544,

3) Jorma Åsbacka MA 529 7 napaa,

4) Hannu Seppä KAS 529 5 napaa,

5) Jouko Seppänen MA 527,

6) Olavi Pulsa KuusA 495,

7) Matti Saarainen KaHa 452.

25m Vakiopistooli sarja Y70

1) Raimo Vanninen SMAS 477 AE,

2) Veijo Nousiainen LuuA 459.

25m Vakiopistooli sarja N

1) Olga Wolkoff ESA 538.

25m Vakiopistooli sarja Y18

1) Otto Suuronen MA 525.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y

1) Teemu Puranen KouMAS 566,

2) Kari Eskola KuusA 564,

3) Tomi Nyman KouMAS 545,

4) Tapio Hyppänen KouMAS 525.

25m Pienoispistooli joukkue, sarja Y

1) Kouvolan Metsästys- ja Ampumaseura 1636,

2) Kuusankosken Ampujat 1634.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y50

1) Jarmo Talka ESA 571,

2) Jorma Mecklin JuvA 558,

3) Sauli Kosonen PSA 555,

4) Arvo Tuovila JuvA 549,

5) Juha Parkkinen PiekSA 543,

6) Veikko Anttolainen KaHa 543.

25m Pienoispistooli joukkue, sarja Y50

1) Juvan Ampujat 1675,

2) Kaakon Hahlo 1650.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y60

1) Heino Pitkäkangas KaHa 576,

2) Heikki Lipsanen JuvA 568,

3) Hannu Seppä KAS 560,

4) Jorma Åsbacka MA 545,

5) Olavi Pulsa KuusA 543,

6) Matti Saarainen KaHa 531,

7) Markku Rytkölä KaHa 529,

8) Paavo Westman KuusA 527.

25m Pienoispistooli 60 ls sarja Y70

1) Jorma Korhonen KouMAS 515.

25m Urheilupistooli 60 ls sarja N

1) Olga Wolkoff ESA 567,

2) Leena Puranen LuuA 540.

25m Urheilupistooli 60 ls sarja N18

1) Sandra Toivonen KuusA 453.

25m Urheilupistooli 60 ls sarja Y18

1) Otto Suuronen MA 533.

50m Pistooli sarja Y

1) Juha Valjus KAS 541,

2) Tommi Muukkonen ESA 521.

50m Pistooli joukkue, sarja Y

1) Kotkan Ampumaseura 1356.

50m Pistooli sarja Y50

1) Arvo Tuovila JuvA 510,

2) Jorma Mecklin JuvA 503 4 napaa,

3) Jarmo Talka ESA 503 2 napaa,

4) Veikko Anttolainen KaHa 470,

5) Markku Koskivirta KAS 455,

6) Ilkka Toikka KouMAS 451.

50m Pistooli joukkue, sarja Y50

1) Kaakon Hahlo 1526,

2) Juvan Ampujat 1519.

50m Pistooli sarja Y60

1) Heino Pitkäkangas KaHa 524,

2) Heikki Lipsanen JuvA 506,

3) Markku Rytkölä KaHa 504,

4) Matti Saarainen KaHa 498,

5) Jorma Åsbacka MA 495.

50m Pistooli sarja Y70

1) Rauno Kiri KAS 478.

50m Pistooli sarja N50

1) Sirkka Savukari KAS 423.

50m Pistooli sarja N

1) Kirsti Kaaro KAS 524.

50m Pistooli sarja Y18

1) Otto Suuronen MA 489.

………………


 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *