Maakunnan ilmakiväärin mestaruuskilpailu Kuusankoski 3.3.2016

Avoimet maakunnan mestaruuskilpailut 10m. kivääri

Kuusankoski Puhjonmäki ilma-aserata 03.03.2016

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 8IT

1. Silja Petäjäsaari MyA 92 89 181

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 10IT

1. Emilia Virola KuusA 83 82 165

10m Ilmakivääri 20 ls, sarja 12HT

1. Lauri Tylli KuusA 99 98 197 14x

2. Topi Juonoja KuusA 98 99 197 11x

3. Pinja Tapio KuusA 99 97 196

4. Joonas Oksanen KuusA 94 92 186

5. Jesse Virola KuusA 92 89 181

10m Ilmakivääri 30 ls, sarja 14HT

1. Santra Mauno KuusA 98 98 98 294

2. Eetu Mäkelä KuusA 93 96 92 281

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N16

1. Susanna Petäjäsaari MyA 96 97 94 96 383

2. Nea Valkonen KuusA 88 90 91 91 360

3. Salla Torniainen KuusA 87 84 83 84 338

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N18

1. Armi Häkkinen KuusA 97 99 96 99 391

2. Suvi Petäjäsaari MyA 95 98 96 96 385

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja N50

1. Tiina Ylä-Outinen KuusA 88 91 89 91 359

2. Minna Parkko KuusA 84 80 87 81 332

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja M16

1. Markus Suortti KuusA 95 95 93 95 378

2. Pyry Leppälä KuusA 76 76 83 83 318

3. Severi Mauno KuusA 80 77 60 53 270

10m Ilmakivääri 60 ls, sarja M18

1. Rasmus Nironen KuusA 95 94 89 92 94 93 557

2. Thanawat Mulichan KuusA 94 89 92 95 91 94 555

10m Ilmakivääri 60 ls, sarja M20

1. Mika Piipponen KuusA 94 96 99 97 95 95 576

10m Ilmakivääri 60 ls, sarja M

1. Antti Puhakka HAS 96 97 97 99 98 97 584 31x

2. Jouni Jokinen KuusA 100 95 99 96 99 95 584 31x

3. Petri Tupakka ESA 90 95 91 94 92 97 559

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja M50

1. Mauri Takala KuusA 95 95 94 91 375

2. Pertti Sinkko KuusA 88 95 96 93 372

3. Juha Haavisto KuusA 94 89 94 92 369

4. Jouko Valtonen KuusA 92 88 89 92 361

5. Hannu Yläoutinen KuusA 91 91 85 91 358

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja Y60

1. Jarmo Järvelä KuusA 89 91 92 95 367

10m Ilmakivääri 40 ls, sarja Y70

1. Pekka Valtonen ESA 92 93 87 90 362

2. Martti Syrjäoja ESA 86 84 83 85 338

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 12HT

1. Kuusankosken Ampujat 590

Lauri Tylli 197, Pinja Tapio 196, Topi Juonoja 197

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N18

1. Kuusankosken Ampujat 1089

Armi Häkkinen 391, Nea Valkonen 360, Salla Torniainen 338

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y16

1. Kuusankosken Ampujat 966

Pyry Leppälä 318, Severi Mauno 270, Markus Suortti 378

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y20

1. Kuusankosken Ampujat 1688

Rasmus Nironen 557, Mika Piipponen 576, Thanawat Mulichan 555

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y50

1. Kuusankosken Ampujat I-joukkue 1095

Tiina Ylä-Outinen 359, Jarmo Järvelä 367, Juha Haavisto 369

2. Kuusankosken Ampujat II-joukkue 1091

Pertti Sinkko 372, Jouko Valtonen 361, Hannu Yläoutinen 358

Kuusankosken Ampujat

 

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *