Maakunnan mestaruuskilpailu 6.8.2015 Tyrri

Tulokset

50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja M
1. Jouni Jokinen KuusA 98 99 99 100 97 98 591
50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja M20
1. Mika Piipponen KuusA 98 98 99 96 99 95 585
2. Roope Pohjoisaho KuusA 96 98 96 97 99 97 583
3. Ville Vaitinen KuusA 97 97 95 99 97 96 581
50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja M18
1. Thanawat Mulichan KuusA 95 95 96 96 96 93 571
2. Rasmus Nironen KuusA 94 92 90 92 93 97 558
50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja M50
1. Hannu Yläoutinen KuusA 98 98 96 98 97 95 582
2. Pertti Sinkko KuusA 96 93 94 97 94 94 568
3. Jouko Valtonen KuusA 95 92 95 96 92 97 567
50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja Y60
1. Mikko Mattila MyA 98 98 98 99 99 96 588

2. Jarmo Järvelä KuusA 98 99 97 98 96 99 587
3. Göran Labbas MyA 93 93 96 93 96 97 568
4. Rauno Nopanen HAS 91 94 92 95 91 95 558
50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja Y70
1. Martti Syrjäoja ESA 98 95 96 96 95 94 574
2. Mauri Heino KAS 93 97 92 93 96 93 564
50m Kivääri 40 ls, makuu, sarja M16
1. Tomi Nopanen HAS 95 97 95 97 384
2. Pyry Leppälä KuusA 90 95 86 91 362
50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja N
1. Roosa Leinonen MyA 96 94 96 96 95 98 575

50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja N50
1. Eila Väisänen MyA 97 93 95 98 98 96 577

2. Tiina Ylä-Outinen KuusA 94 92 96 91 96 94 563
3. Minna Parkko KuusA 90 96 96 89 93 95 559
50m Kivääri 60 ls, makuu, sarja N18
1. Suvi Petäjäsaari MyA 98 98 98 100 99 99 592

2. Armi Häkkinen KuusA 99 95 95 96 99 96 580
3. Tiia Mauno KuusA 96 94 95 94 95 91 565
4. Emma Kanerva KuusA 91 92 92 97 93 95 560
50m Kivääri 40 ls, makuu, sarja N16
1. Jonna Mauno KuusA 92 90 97 98 377
2. Emmi Pekkanen KuusA 89 92 95 92 368
3. Susanna Petäjäsaari MyA 88 93 91 92 364
4. Nea Valkonen HAS 90 91 84 94 359
50m Kivääri 30 ls, makuu, sarja 14T
1. Severi Mauno KuusA 99 98 97 294
2. Markus Suortti HAS 97 99 96 292
3. Eetu Mäkelä KuusA 94 97 97 288
4. Viivi Kemppi KuusA 94 96 95 285
5. Nea Valkonen HAS 92 93 96 281
6. Salla Torniainen KuusA 91 95 95 281
50m Kivääri 20 ls, makuu, sarja 12T
1. Rasmus Finne KuusA 98 97 195
2. Lauri Tylli KuusA 96 96 192
3. Topi Juonoja KuusA 98 93 191
4. Santra Mauno KuusA 96 93 189
5. Pinja Tapio KuusA 94 93 187
6. Joona Heikkinen KuusA 81 89 170
50m Kivääri 3×20 ls, sarja M
1. Jouni Jokinen KuusA 94 93 187 98 99 197 92 94 186 570
50m Kivääri 3×20 ls, sarja M20
1. Roope Pohjoisaho KuusA 93 97 190 96 98 194 91 91 182 566
2. Mika Piipponen KuusA 92 95 187 98 98 196 92 88 180 563
3. Ville Vaitinen KuusA 95 92 187 97 97 194 74 72 146 527
50m Kivääri 3×20 ls, sarja M50
1. Hannu Yläoutinen KuusA 95 96 191 98 98 196 85 92 177 564
2. Jouko Valtonen KuusA 90 88 178 95 92 187 74 84 158 523
50m Kivääri 3×20 ls, sarja Y60
1. Mikko Mattila MyA 94 94 188 98 98 196 82 86 168 552
2. Jarmo Järvelä KuusA 90 92 182 98 99 197 82 80 162 541
50m Kivääri 3×20 ls, sarja Y70
1. Martti Syrjäoja ESA 92 81 173 98 95 193 72 84 156 522
2. Mauri Heino KAS 93 87 180 93 97 190 67 80 147 517
50m Kivääri 3×20 ls, sarja M16
1. Tomi Nopanen HAS 94 94 188 95 97 192 89 90 179 559
2. Markus Suortti HAS 93 95 188 96 96 192 78 79 157 537
50m Kivääri 3×20 ls, sarja N50
1. Eila Väisänen MyA 88 90 178 97 93 190 83 85 168 536
50m Kivääri 3×20 ls, sarja N18
1. Armi Häkkinen KuusA 88 90 178 99 95 194 92 93 185 557
2. Suvi Petäjäsaari MyA 91 94 185 98 98 196 86 88 174 555
3. Tiia Mauno KuusA 89 90 179 96 94 190 88 80 168 537
50m Kivääri 3×20 ls, sarja N16
1. Jonna Mauno KuusA 84 83 167 92 90 182 84 81 165 514

50m Kivääri makuu joukkueet, sarja M20
1. Kuusankosken Ampujat 1710
Ville Vaitinen 581, Rasmus Nironen 558, Thanawat Mulichan 571
50m Kivääri makuu joukkueet, sarja N
1. Myllykosken Ampujat 1744
Roosa Leinonen 575, Suvi Petäjäsaari 592, Eila Väisänen 577

50m Kivääri makuu joukkueet, sarja N18
1. Kuusankosken Ampujat 1705
Armi Häkkinen 580, Emma Kanerva 560, Tiia Mauno 565
50m Kivääri makuu joukkueet, sarja 14T
1. Kuusankosken Ampujat 867
Viivi Kemppi 285, Severi Mauno 294, Eetu Mäkelä 288
50m Kivääri makuu joukkueet, sarja 12T
1. Kuusankosken Ampujat 575
Rasmus Finne 195, Santra Mauno 189, Topi Juonoja 191
2. Kuusankosken Ampujat 549
Lauri Tylli 192, Pinja Tapio 187, Joona Heikkinen 170
50m Kivääri makuu joukkueet, sarja Y16
1. Kuusankosken Ampujat 1107
Pyry Leppälä 362, Jonna Mauno 377, Emmi Pekkanen 368
50m Kivääri makuu joukkueet, sarja Y50
1. Kuusankosken Ampujat 2 1717
Hannu Yläoutinen 582, Pertti Sinkko 568, Jouko Valtonen 567
2. Kuusankosken Ampujat 1709
Jarmo Järvelä 587, Tiina Ylä-Outinen 563, Minna Parkko 559
50m Kivääri makuu joukkueet, sarja Y
1. Kuusankosken Ampujat 1759
Jouni Jokinen 591, Mika Piipponen 585, Roope Pohjoisaho 583
50m Kivääri 3×20 ls joukkueet, sarja M
1. Kuusankosken Ampujat 1675
Hannu Yläoutinen 564, Jouni Jokinen 570, Jarmo Järvelä 541
50m Kivääri 3×20 ls joukkueet, sarja M20
1. Kuusankosken Ampujat 1656
Ville Vaitinen 527, Roope Pohjoisaho 566, Mika Piipponen 563
50m Kivääri 3×20 ls joukkueet, sarja N18
1. Kuusankosken Ampujat 1608
Armi Häkkinen 557, Tiia Mauno 537, Jonna Mauno 514
Kuusankosken Ampujat

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *