Ilma-aseiden AM -kilpailut Kotkassa 11.-12.2.2017

Ilma-aseiden AM -kilpailut Kotkassa 11.-12.2.2017
Kaakkois-Suomen Aluemestaruuskisat Kotkassa 11.-12.2.2017

Järjestäjä Kotkan Ampumaseura

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 10IT:

1) Silja Petäjäsaari MyA 179.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 12HT:

1) Iiris Finne MyA 195, 2) Lili Kemppi MyA 192, 3) Ursula Finne MyA 184, 4) Mikko Laitinen KuusA 177, 5) Emilia Virola KuusA 169.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 12VT:

1) Sonja Nenonen Hahlo 153, 2) Niki Myllylä MyA 102.

10m Ilmakivääri 30 ls sarja 14HT:

1) Lauri Tylli KuusA 300, 2) Rasmus Finne MyA 299, 3) Pinja Tapio KuusA 298 24x, 4) Santra Mauno MyA 298 21x, 5) Topi Juonoja MyA 297, 6) Aatu Suo KuusA 296, 7) Joonatan Rantala KuusA 295, 8) Joel Palmgren MA 293 20x, 9) Jesse Virola KuusA 293 18x, 10) Joonas Oksanen KuusA 292.

10m Ilmakivääri 30 ls sarja 14VT:

1) Vilma Huhtanen MyA 280, 2) Vertti Sipponen MA 267, 3) Emmi Lähteenmäki Hahlo 261, 4) Aino Nenonen Hahlo 259, 5) Siiri Petäjäsaari MyA 233, 6) Sonja Myllys Hahlo 219, 7) Elmeri Kuusisto MA 162, 8) Niki Myllylä MyA 149.

10m Ilmakivääri 20 ls sarja 8IT:

1) Eetu Peltola KuusA 190.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja M:

1) Juho Katajamaa KuusA 583 34x, 2) Olli Hall MA 583 31x, 3) Antti Puhakka HAS 583 30x, 4) Jouni Jokinen MyA 581, 5) Petri Tupakka ESA 552.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja M16:

1) Markus Suortti HAS 371, 2) Eetu Rissanen HAS 346, 3) Severi Mauno MyA 333.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja M20:

1) Roope Pohjoisaho KuusA 583, 2) Sami Heiskanen PiekSA 582, 3) Mika Piipponen KuusA 569, 4) Rasmus Nironen MyA 549.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja M50:

1) Juha Haavisto KuusA 364, 2) Jouko Valtonen KuusA 355, 3) Hannu Ylä-Outinen MyA 349, 4) Pentti Meri MA 345, 5) Pertti Sinkko MyA 336.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N:

1) Satu Korhola MA 384, 2) Tea Sikanen PiekSA 377 20x, 3) Niina Saarinen SMAS 377 13x, 4) Sirkka Savukari ESA 367, 5) Tiina Monto MyA 352.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N16:

1) Viivi Kemppi MyA 389, 2) Essi Heiskanen PiekSA 381, 3) Nea Valkonen HAS 379, 4) Pinja Tolonen PiekSA 367, 5) Salla Torniainen KuusA 339, 6) Santra Mauno MyA 319.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N18:

1) Sonja Siitonen Hahlo 383, 2) Nea Valkonen HAS 376, 3) Jonna Mauno KuusA 372, 4) Susanna Petäjäsaari MyA 369.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N20:

1) Armi Häkkinen KuusA 386, 2) Suvi Petäjäsaari MyA 382, 3) Niina Saarinen SMAS 372.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja N50:

1) Sirkka Savukari ESA 368, 2) Eila Väisänen MyA 367, 3) Tiina Ylä-Outinen MyA 363.

10m Ilmakivääri joukkue, sarja Y16:

1) Haminan Ampumaseura 1096.

10m Ilmakivääri 60 ls sarja Y18:

1) Mika Varjo MA 587, 2) Markus Suortti HAS 572, 3) Arttu Lång MyA 558, 4) Pyry Leppälä KuusA 493.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y60:

1) Mikko Mattila MyA 371, 2) Jarmo Järvelä KuusA 360, 3) Ismo Kärmeniemi ESA 359.

10m Ilmakivääri 40 ls sarja Y70:

1) Pekka Valtonen ESA 363, 2) Mauri Heino KAS 328, 3) Martti Syrjäoja ESA 326.

10m Ilmapistooli 20 ls sarja 12VT:

1) Niko Piirainen KAS 150, 2) Emilia Virola KuusA 138.

10m Ilmapistooli 20 ls sarja 8IT:

1) Ella Piirainen KAS 165.

10m Ilmapistooli 60 ls sarja M:

1) Juha Valjus KAS 552, 2) Toni Piiparinen ESA 549, 3) Kari Eskola KuusA 545, 4) Antti Tylli KuusA 543, 5) Timo Tulokas KAS 532, 6) Matti Hellsten KAS 526, 7) Markku Koskivirta KAS 525, 8) Paavo Westman KuusA 523, 9) Antti Heikari KAS 490.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja M50:

1) Matti Hellsten KAS 367, 2) Juha Valjus KAS 366, 3) Timo Tulokas KAS 360, 4) Markku Koskivirta KAS 350, 5) Simo Järvi KAS 344.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N:

1) Kirsti Kaaro KAS 375, 2) Kati Turu KAS 359, 3) Kristina Baumgartner KAS 355, 4) Heli Mäkelä KuusA 350, 5) Anna Harju KAS 330.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N20:

1) Elina Ripatti MA 342.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja N50:

1) Heli Mäkelä KuusA 362, 2) Minna Parkko KuusA 335, 3) Jaani Mäkelä KuusA 332, 4) Anu Heinikoski KAS 320.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y60:

1) Heikki Lipsanen JuvA 372, 2) Jouko Lehikoinen ESA 367, 3) Markku Rytkölä KuusA 365, 4) Jorma Mecklin JuvA 363, 5) Sauli Kosonen PSA 358, 6) Arvo Tuovila JuvA 350, 7) Kari Niemi KuusA 349, 8) Matti Saarainen KaHa 343, 9) Ilkka Toikka KouMAS 317.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y70:

1) Seppo Hallikainen KaHa 362 5x, 2) Hannu Seppä KAS 362 1x, 3) Jorma Åstbacka MA 352, 4) Paavo Westman KuusA 346, 5) Veikko Marttinen PiekSA 338, 6) Jouko Kaiho KAS 336, 7) Olavi Pulsa KuusA 316.

10m Ilmapistooli 40 ls sarja Y75:

1) Rauno Kiri KAS 344, 2) Erkki Ström YVA 332, 3) Kalevi Leppäviita HAS 290.

Joukkueet
10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 12HT
1. Myllykosken Ampujat 571
Lili Kemppi 192, Ursula Finne 184, Iiris Finne 195

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 14HT
1. Myllykosken Ampujat 894
Santra Mauno 298, Topi Juonoja 297, Rasmus Finne 299
2. Kuusankosken Ampujat I 887 64x
Joonatan Rantala 295, Lauri Tylli 300, Joonas Oksanen 292
3. Kuusankosken Ampujat II 887 62x
Pinja Tapio 298, Jesse Virola 293, Aatu Suo 296

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja 14VT
1. Hahlo 673
Emmi Lähteenmäki 261, Aino Nenonen 259, Sonja Nenonen 153
2. Myllykosken Ampujat 662
Niki Myllylä 149, Siiri Petäjäsaari 233, Vilma Huhtanen 280

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N
1. Pieksämäen Seudun Ampujat 1125
Pinja Tolonen 367, Tea Sikanen 377, Essi Heiskanen 381
2. Myllykosken Ampujat 1082
Eila Väisänen 367, Tiina Monto 352, Tiina Ylä-Outinen 363

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja N20
1. Myllykosken Ampujat 1140
Susanna Petäjäsaari 369, Suvi Petäjäsaari 382, Viivi Kemppi 389
2. Kuusankosken Ampujat 1097
Armi Häkkinen 386, Jonna Mauno 372, Salla Torniainen 339

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y
1. Kuusankosken Ampujat 1735
Juho Katajamaa 583, Mika Piipponen 569, Roope Pohjoisaho 583
2. Myllykosken Ampujat 1688
Jouni Jokinen 581, Rasmus Nironen 549, Arttu Lång 558

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y16
1. Haminan Ampumaseura 1096
Markus Suortti 371, Nea Valkonen 379, Eetu Rissanen 346

10m Ilmakivääri joukkueet, sarja Y50
1. Etelä-Saimaan Ampujat 1090
Sirkka Savukari 368, Pekka Valtonen 363, Ismo Kärmeniemi 359
2. Kuusankosken Ampujat 1079
Jouko Valtonen 355, Jarmo Järvelä 360, Juha Haavisto 364
3. Myllykosken Ampujat 1056
Mikko Mattila 371, Hannu Ylä-Outinen 349, Pertti Sinkko 336

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja N
1. Kotkan Ampumaseura 1089
Kirsti Kaaro 375, Kati Turu 359, Kristina Baumgartner 355

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja N50
1. Kuusankosken Ampujat 1029
Heli Mäkelä 362, Jaani Mäkelä 332, Minna Parkko 335

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja Y
1. Kuusankosken Ampujat 1611
Paavo Westman 523, Kari Eskola 545, Antti Tylli 543
2. Kotkan Ampumaseura 1610
Matti Hellsten 526, Timo Tulokas 532, Juha Valjus 552

10m Ilmapistooli joukkueet, sarja Y50
1. Juvan Ampujat 1085
Heikki Lipsanen 372, Arvo Tuovila 350, Jorma Mecklin 363
2. Kotkan Ampumaseura I 1083
Markku Koskivirta 350, Matti Hellsten 367, Juha Valjus 366
3. Kotkan Ampumaseura II 1066
Hannu Seppä 362, Timo Tulokas 360, Rauno Kiri 344
4. Kuusankosken Ampujat 1060
Markku Rytkölä 365, Kari Niemi 349, Paavo Westman 346
5. Kotkan Ampumaseura III 1000
Simo Järvi 344, Jouko Kaiho 336, Anu Heinikoski 320
Kotkan

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *