Pienoiskiväärin AM -kisat Mikkeli 2.9.2017

Pienoiskiväärin AM -kisat Mikkeli 2.9.2017
Kaakkois-Suomen alueen 50m kiväärin AM-kilpailu

Mikkeli 2.9.2017

Kyrönpellon ampumarata

50m Kivääri 3×20 ls sarja M50:

1) Hannu Yläoutinen MyA 550, 2) Juha Haavisto KuusA 536, 3) Jouko Valtonen KuusA 535, 4) Pentti Meri MA 529, 5) Jorma Kuivanen ESA 519.

50m Kivääri 3×20 ls sarja Y70:

1) Pekka Valtonen ESA 533, 2) Mauri Heino KAS 531, 3) Martti Syrjäoja ESA 514, 4) Markku Mäyränen PSA 509.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N:

1) Emmi Hyrkäs Hahlo 577, 2) Satu Korhola MA 574.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N20:

1) Suvi Petäjäsaari MyA 564.

50m Kivääri 3×20 ls sarja N50:

1) Eila Väisänen MyA 553, 2) Tiina Ylä-Outinen MyA 525.

50m Kivääri 3×20 ls joukkue, sarja Y50:

1) Myllykosken Ampujat 1628, 2) Kuusankosken Ampujat 1598, 3) Etelä-Saimaan Ampujat 1585.

50m Kivääri 3×20 ls sarja M60:

1) Ismo Kärmeniemi ESA 538, 2) Jarmo Järvelä KuusA 527.

50m Kivääri 3×40 ls sarja M:

1) Jouni Jokinen MyA 1137, 2) Matti Konttinen OMAS 1015.

50m Kivääri 3×40 ls sarja M20:

1) Mika Piipponen KuusA 1153.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M:

1) Jouni Jokinen MyA 582, 2) Matti Konttinen OMAS 530.

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja M16:

1) Severi Mauno MyA 359.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M20:

1) Mika Piipponen KuusA 590.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M50:

1) Pentti Meri MA 579, 2) Jouko Valtonen KuusA 576, 3) Jorma Kuivanen ESA 570 20x, 4) Juha Haavisto KuusA 570 19x.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y70:

1) Pekka Valtonen ESA 571, 2) Göran Labbas MyA 568, 3) Martti Syrjäoja ESA 566, 4) Mauri Heino KAS 561.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja Y75:

1) Markku Puhakainen MA 576.

50m Kivääri 20 ls, makuu sarja 10T:

1) Silja Petäjäsaari MyA 173.

50m Kivääri 20 ls, makuu sarja 12T:

1) Iiris Finne MyA 192, 2) Ursula Finne MyA 180, 3) Niki Myllylä MyA 170.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 12T:

1) Myllykosken Ampujat 542.

50m Kivääri 30 ls, makuu sarja 14T:

1) Santra Mauno MyA 288, 2) Mika Viljakainen MA 286, 3) Joel Palmgren MA 283, 4) Rasmus Finne MyA 281 13x, 5) Pinja Tapio KuusA 281 8x, 6) Sonja Myllys Hahlo 278, 7) Siiri Petäjäsaari MyA 273, 8) Otto Rahikainen MA 272, 9) Aino Nenonen Hahlo 266, 10) Emmi Lähteenmäki Hahlo 254.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja 14T:

1) Myllykosken Ampujat 842, 2) Mikkelin Ampujat 841, 3) Simpeleen Hahlo 798.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N:

1) Emmi Hyrkäs Hahlo 594, 2) Iida Okkonen MA 584, 3) Satu Korhola MA 575, 4) Elina Bisi MA 574.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja N:

1) Mikkelin Ampujat 1733.

50m Kivääri 40 ls, makuu sarja N16:

1) Vilma Huhtanen MyA 374, 2) Salla Torniainen KuusA 351.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N18:

1) Susanna Petäjäsaari MyA 561.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N20:

1) Suvi Petäjäsaari MyA 579.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja N50:

1) Tiina Ylä-Outinen MyA 575, 2) Eila Väisänen MyA 566.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y50:

1) Etelä-Saimaan Ampujat 1738, 2) Myllykosken Ampujat 1709.

50m Kivääri makuu joukkue, sarja Y:

1) Kuusankosken Ampujat 1745, 2) Myllykosken Ampujat 1722.

50m Kivääri 60 ls, makuu sarja M60:

1) Olli Lehtimäki ESA 588, 2) Ismo Kärmeniemi ESA 580, 3) Jarmo Järvelä KuusA 579.

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *