Myllykosken Ampujat ilma-aseiden SM -kilpailuissa Tampereella 5.-7.4.2019

Ilmakiväärin ja -pistoolin SM-kilpailut 5.-7.4.2019, Tampere
10m Ilmakivääri N20 finaali 1 KUISMA Jenna KSF 51,2 52,1 21,2 20,9 20,8 20,7 20,8 21,6 20,5 249,8 2 PUKKILA Jonna HSA 49,5 49,0 20,4 20,4 20,2 19,2 20,9 20,8 19,9 240,3 3 SIITONEN Sonja Hahlo 48,5 50,4 20,3 19,6 19,7 19,4 21,1 20,1 219,1 4 PITKÄKANGAS Eve LehA 49,8 49,3 19,6 20,0 21,2 19,3 19,3 198,5 5 SEPPÄLÄ Mia HlAS 50,5 48,3 19,0 19,6 20,0 17,0 174,4 6 KORPELA Salla TSA 48,9 49,3 19,3 19,5 18,1 155,1 7 LAUTTAMUS Senni IMAS 48,8 46,8 19,9 19,9 135,4 8 PETÄJÄSAARI Susanna MyA 46,6 46,0 19,4 112,0
10m Ilmakivääri N20 peruskilpailu 1 KUISMA Jenna KSF 104,3 103,4 102,0 104,7 105,2 104,3 623,9 47x 2 SIITONEN Sonja Hahlo 100,7 103,0 101,9 100,3 103,5 103,0 612,4 39x 3 SEPPÄLÄ Mia HlAS 101,4 103,3 102,1 103,2 99,8 102,6 612,4 36x 4 PUKKILA Jonna HSA 100,2 101,9 100,4 101,0 102,1 102,7 608,3 27x 5 KORPELA Salla TSA 99,7 101,3 100,7 104,1 102,1 99,3 607,2 30x 6 PITKÄKANGAS Eve LehA 97,9 97,9 104,1 101,6 100,1 101,3 602,9 33x 7 PETÄJÄSAARI Susanna MyA 100,7 99,9 102,3 100,8 100,0 98,7 602,4 28x 8 LAUTTAMUS Senni IMAS 97,5 102,7 98,0 99,7 100,6 99,2 597,7 27x 9 NURMI Maarit MeSA 100,3 99,1 99,7 100,9 99,3 98,2 597,5 24x
10m Ilmakivääri M18 1 KASI Aleksi IMAS 102,4 101,2 103,8 98,3 104,0 98,3 608,0 30x 2 LAITINEN Riku HaaAS 101,9 102,3 100,8 100,6 100,6 100,9 607,1 33x 3 HELENIUS Mikko NoSA 101,8 101,4 99,4 102,9 100,6 99,2 605,3 32x 4 KOOTA Luukas ESF 100,7 101,8 101,9 100,5 100,0 99,9 604,8 30x 5 HEINONEN Aleksi LappjA 100,6 100,4 101,5 100,0 97,7 101,5 601,7 26x 6 AIRO Roni K-UAS 100,2 98,8 98,0 100,0 102,8 99,5 599,3 30x 7 SALMINEN Pietari TSA 99,8 96,9 102,6 98,5 98,4 101,4 597,6 26x 8 TAPPER Tuomas KSF 98,0 95,6 101,4 102,0 98,7 99,4 595,1 26x 9 RITARI Rasmus K-UAS 98,3 100,1 101,5 97,9 101,0 96,3 595,1 26x 10 KETOLAINEN Ville IMAS 98,6 98,0 96,1 102,1 99,6 99,1 593,5 25x 11 OLLI Tuomas LappjA 96,9 98,7 96,6 98,4 98,9 99,1 588,6 24x 12 VÄLIMÄKI Aleksi KaA 98,3 100,5 96,7 96,6 96,0 99,6 587,7 20x 13 HALKOLA Niko IU 100,6 99,8 93,1 99,5 97,3 97,3 587,6 16x 14 ISHANOV Yaroslav HlAS 99,6 97,0 96,7 98,9 95,5 99,3 587,0 22x 15 TAMMINEN Aleksi NoSA 99,9 98,2 95,9 98,3 97,5 96,4 586,2 22x 16 RINTA-KOSKI Eemeli IMAS 98,4 97,8 96,3 94,7 97,0 100,0 584,2 22x 17 LÅNG Arttu MyA 94,7 100,6 97,4 98,2 94,8 97,0 582,7 19x . Osall. 21.
10m Ilmakivääri N18 1 KEMPPI Viivi MyA 103,9 104,8 102,4 104,1 103,3 103,0 621,5 48x DSE 2 MÄNNISTÖ Elli PuKu 103,2 104,7 102,5 101,0 101,3 103,3 616,0 40x 3 HEISKANEN Essi PiekSA 102,3 102,0 102,7 104,0 102,8 101,0 614,8 37x. Osall. 15
10m Ilmakivääri M50 1 KORTELAINEN Kari PAS 100,6 103,5 99,1 99,1 402,3 20x 2 HOVILA Tero SaSA 98,6 98,9 101,6 97,8 396,9 16x 3 RATAMO Ilkka SaSA 98,7 101,2 96,9 99,6 396,4 18x 4 HAAVISTO Juha KuusA 97,3 101,1 96,7 100,2 395,3 14x 5 LAUSTE Lauri SA 97,2 96,3 97,5 103,3 394,3 13x 6 RINNE Arto HyMAS 97,3 98,7 94,6 99,3 389,9 12x 7 LEHTINEN Jari KSA 96,8 94,6 98,5 97,5 387,4 13x 8 TAUSSI Mikko OMAS 95,9 97,4 98,9 94,5 386,7 16x 9 KUOPPAMÄKI Simo KuusA 97,4 95,8 94,3 97,1 384,6 12x 10 MÄKELÄ Marko LappjA 95,3 92,2 99,3 96,7 383,5 11x 11 VALKAMA Vesa P-HA 93,1 96,5 95,0 95,2 379,8 9x 12 SILLANPÄÄ Arto LeA 89,4 95,5 99,5 94,5 378,9 7x 13 RYTKÖNEN Kimmo KAMS 92,7 95,8 92,7 94,5 375,7 7x 14 LAAKSO Seppo LeA 90,3 91,9 95,6 95,5 373,3 7x 15 SINKKO Pertti MyA 93,1 91,0 91,2 93,4 368,7 4x 16 PÄÄKKÖNEN Heikki KAMS 87,9 86,0 85,8 91,7 351,4 3x
10m Ilmakivääri N50 1 NIVALA Sari YK 100,1 102,7 101,3 102,4 406,5 21x DSE 2 KYRÖNLAHTI Eeva SaSA 99,0 98,8 99,4 95,7 392,9 11x 3 YLÄ-OUTINEN Tiina MyA 100,5 98,7 95,5 94,0 388,7 14x 4 SAVUKARI Sirkka ESA 94,4 96,2 99,9 95,4 385,9 11x 5 SOUKOLA Krista PAS 92,7 94,2 95,6 99,5 382,0 7x 6 TAJAKKA Lea JA 82,4 92,3 90,5 94,2 359,4 6x
10m Ilmakivääri M60 1 LUHTAJÄRVI Martti SäSA 97,1 96,4 99,6 100,0 393,1 12x 2 VILJAKAINEN Matti SäSA 97,3 98,0 98,5 99,3 393,1 11x 3 UUTTU Reino SaSA 98,3 97,2 98,7 97,3 391,5 15x 1 8 MATTILA Mikko MyA 96,0 91,7 89,8 95,0 372,5 7x 19 HELIN Kari Rihla 87,7 95,4 92,7 96,1 371,9 7x 20 RANTA-YLITALO Markku AlavA 90,1 95,6 91,5 93,3 370,5 10x 21 BJÖRKBACKA Harri LehA 90,3 91,5 93,8 91,0 366,6 6x 22 FRIBERG Ulf RS 87,6 94,0 93,8 89,2 364,6 6x 23 STRÖMBÄCK Gustaf SkB 89,5 86,8 96,6 91,5 364,4 7x 24 NEVALA Kari LA 88,4 91,0 91,5 92,4 363,3 5x 25 PARTANEN Kalervo NAME-88 83,6 93,3 86,6 91,4 354,9 3x 26 KETOLA Mikko KA 82,3 89,2 90,0 87,6 349,1 8x 27 LESKINEN Kalle KontU 92,0 79,5 89,9 85,1 346,5 5x 28 VENÄLÄINEN Matti MyA 85,9 85,9 85,9 85,1 342,8 1x
10m Ilmakivääri N60 1 VÄISÄNEN Eila MyA 100,2 94,9 96,3 98,4 389,8 11x 2 COLLIN Sirkka-Liisa Rihla 93,6 95,7 92,6 95,4 377,3 11x
Ilmakivääri 40 ls makuu
1 ROSENLEW Alexandra KaA 105,5 105,1 104,5 104,2 419,3 DSE 2 LÄHTEENMÄKI Emmi Hahlo 104,2 105,2 103,9 102,5 415,8 3 TAPIO Pinja KuusA 102,7 103,0 103,1 105,3 414,1 7 MAUNO Santra MyA 104,2 100,7 102,4 101,8 409,1. Osall. 16. N20 1 MAUNO Jonna KuusA 104,4 104,1 106,0 104,5 105,8 105,2 630,0 2 PETÄJÄSAARI Susanna MyA 103,8 105,0 104,0 103,5 105,2 103,9 625,4 3 PERÄAHO Susanna HaaAs 103,5 104,8 104,8 103,7 104,5 103,8 625,1 4 LAUTTAMUS Senni IMAS 103,2 100,8 102,7 101,9 103,1 101,7 613,4
Naiset 60 ls makuu
1 YLI-KIIKKA Marjo IMAS 105,5 105,5 105,2 106,1 105,7 106,9 634,9 DSE 2 HYRKÄS Emmi Hahlo 104,3 105,8 105,3 105,5 105,7 105,9 632,5 3 SIKANEN Tea PiekSA 106,3 104,0 104,4 104,3 105,8 105,1 629,9 6 PETÄJÄSAARI Suvi MyA 104,5 103,2 104,3 105,2 105,4 105,5 628,1. Osall. 14.
N50 1 NIVALA Sari YK 104,5 103,7 104,9 103,2 103,0 104,2 623,5 DSE 2 KYRÖNLAHTI Eeva SaSA 103,8 103,1 103,6 101,6 101,9 103,2 617,2 3 NIEMINEN Hanna-Kaija LeA 104,3 103,4 102,4 102,3 102,9 101,3 616,6 4 YLÄ-OUTINEN Tiina MyA 104,1 101,4 100,1 102,0 100,1 100,8 608,5
N60 1 VÄISÄNEN Eila MyA 104,6 104,0 103,1 102,7 103,3 104,1 621,8 DSE 2 COLLIN Sirkka-Liisa Rihla 100,0 100,6 101,2 101,4 98,4 101,1 602,7
M18 60 ls makuu 1 HELENIUS Mikko NoSA 104,6 103,6 105,5 104,7 103,9 104,0 626,3 2 RINTA-KOSKI Eemeli IMAS 103,7 104,2 103,5 104,1 103,6 105,2 624,3 3 KETOLAINEN Ville IMAS 106,1 102,6 104,1 102,5 104,0 102,2 621,5 4 MAUNO Severi MyA 102,8 103,4 103,7 101,8 103,8 103,0 618,5 5 LÅNG Arttu MyA 102,8 102,4 104,6 103,4 102,1 102,7 618,0 . Osall. 8.
M50 1 LAUSTE Lauri SA 105,6 105,4 105,7 104,2 104,9 105,5 631,3 2 KORTELAINEN Kari PAS 105,1 104,2 105,3 104,8 104,0 105,8 629,2 3 HOVILA Tero SaSA 105,0 106,0 104,0 104,3 104,3 105,0 628,6 4 TAUSSI Mikko OMAS 104,9 105,6 104,4 103,2 104,7 104,3 627,1 5 SINKKO Pertti MyA 104,4 104,3 103,2 104,8 104,1 104,0 624,8. Osall. 15.
M60 1 KAJAN Tapio KAMS 104,4 104,5 104,0 105,5 104,8 105,6 628,8 2 VILJAKAINEN Matti SäSA 104,4 104,4 104,7 104,8 105,4 104,6 628,3 3 HAKLIN Markku SaSA 102,0 102,7 103,6 105,2 103,9 105,6 623,0 6 MATTILA Mikko MyA 102,7 104,2 103,3 102,2 104,3 103,0 619,7. Osall..16.

10m Ilmakivääri joukkue, makuu 60ls Y20 1 Myllykosken Ampujat PETÄJÄSAARI Susanna MAUNO Severi, LÅNG Arttu (309,4 310,8 312,3 308,7 311,1 309,6 =1861,9 
10m Ilmakivääri joukkue, makuu 60ls Y50
2. Myllykosken Ampujat SINKKO Pertti, VÄISÄNEN Eila, MATTILA Mikko (311,7 312,5 309,6 309,7 311,7 311,1 1866,3

10m Ilmakivääri asentokilpailu 3x20ls
N18 1 HEISKANEN Essi PiekSA 99 99 100 100 98 96 592 41x 2 KEMPPI Viivi MyA 94 97 100 100 98 97 586 38x 3 MÄNNISTÖ Elli PuKu 97 98 99 98 96 97 585 37x 4 HAKANPERÄ Johanna SäSA 96 97 98 97 91 94 573 29x 5 TORNIAINEN Salla KuusA 97 97 94 99 91 88 566 24x
N 1 HYRKÄS Emmi Hahlo 98 100 100 99 100 99 596 51x 2 FRILANDER Pauliina PiekSA 98 100 99 100 99 98 594 44x 3 HAVUKAINEN Inka KitA 99 97 100 100 97 97 590 47x 10 PETÄJÄSAARI Suvi MyA 97 93 98 100 95 95 578 32x 11 MÄÄTTÄNEN Laura KontU 95 95 97 100 91 94 572 28x 12 SIIRILÄ Tiina KhjA 93 93 100 100 89 94 569 28x 13 KONTINEN Tiina SaSA 91 91 95 94 89 87 547 13x 14 MAUNO Jonna KuusA 92 57 149 5x DNF
N50 1 KYRÖNLAHTI Eeva SaSA 93 96 98 98 91 94 570 24x 2 YLÄ-OUTINEN Tiina MyA 92 99 99 96 91 87 564 23x

TULOKSET 10m Ilmakivääri asentokilpailu 3x20lsN60 1. COLLIN Sirkka-Liisa Rihla 94 96 97 97 93 96 573 25x SE 2 VÄISÄNEN Eila MyA 92 97 100 99 92 91 571 28x
M18 1 HELENIUS Mikko NoSA 94 96 100 100 97 93 580 32x 2 KETOLAINEN Ville IMAS 97 93 99 100 96 93 578 39x 3 LAITINEN Riku HaaAs 95 97 99 98 93 96 578 32x 4 LÅNG Arttu MyA 98 99 97 100 92 91 577 34x 5 SALMINEN Pietari TSA 96 94 99 99 90 94 572 27
M50 1 KORTELAINEN Kari PAS 95 99 100 98 98 97 587 43x 2 HOVILA Tero SaSA 100 99 100 100 94 94 587 40x 3 LAUSTE Lauri SA 99 99 100 100 94 92 584 37x 8 SINKKO Pertti MyA 97 98 99 100 78 82 554 26x 9 KUOPPAMÄKI Simo KuusA 93 89 99 96 89 84 550 17x 10 PÄÄKKÖNEN Heikki KAMS 85 79 95 95 69 79 502 16x
M60 1 VILJAKAINEN Matti SäSA 100 99 99 100 93 87 578 32x 2 KAJAN Tapio KAMS 97 98 99 99 90 94 577 33x 3 LUHTAJÄRVI Martti SäSA 93 92 99 98 94 96 572 27x 9. MATTILA Mikko MyA 97 92 99 99 84 92 563 23x. Osall. 15.
10m Ilmakivääri joukkue, 3x20ls Y50
2 Myllykosken Ampujat VÄISÄNEN Eila, MATTILA Mikko, SINKKO Pertti (288 287 296 298 273 275 1717 87x

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *